Miklósi Sikes Csaba és Babus Antal – az MMA Művészetelméleti Tagozatának Cs. Szabó László-díja

Az MMA Művészetelméleti Tagozatának Cs. Szabó László-díját kapta Miklósi-Sikes Csaba 1989-ig kolozsvári építészettörténész és műemlékvédelmi szakember szűkebb pátriája művelődés- és művészettörténetének szisztematikus feltárója, az erdélyi fotótörténeti kutatások egyik fontos személyisége.
Szintén a Cs. Szabó László-díjat vehette át Babus Antal, a huszadik századi magyar irodalom-, kultúr-, eszme- és tudománytörténet egyik legkiválóbb kutatója, Fülep Lajos monográfusa, a népi írók munkásságát kivételesen alapos kritikai forrásfeldolgozásokkal és tágas világkulturális összefüggések felrajzolásával megvilágító értelmezője. 

Miklósi-Sikes Csaba
1989-ig kolozsvári építészettörténész és műemlékvédelmi szakemberként szűkebb pátriája művelődés- és művészettörténetének szisztematikus feltárója, különös tekintettel az erdélyi népi építészetre.
A rendszerváltás után áttelepült Sümegre, ahol a városi múzeumot vezette nyugdíjazásáig, ebben az időszakban rendszerezte a korábbi évek gazdag leletanyagát, és publikálta számos sok hiánypótló kötetben. Az erdélyi fotótörténeti kutatások egyik fontos személyisége.
 
Babus Antal
Babus Antal (1960, Gyöngyös) irodalomtörténész, kézirattáros. Debrecenben a KLTE magyar-orosz szakán végzett 1984-ben, ugyanitt szerzett PhD-fokozatot. 1986 óta az MTAK Kézirattárában dolgozik. Fő kutatási területe a XX. századi magyar, valamint az orosz–szovjet irodalom. Önálló kötete: Tanulmányok Fülep Lajosról, Tatabánya, 2003.
Kiemelkedő jelentőségű könyvei, tanulmánykötetei, szövegkiadásai, műfordításai a magyarság mindenkor feladhatatlanná szilárdult szellemi, erkölcsi értékeit nyomatékosítják, keresztény nemzeti identitástudatunkat erősítik, s teszik mindezt élményszerűen szabatos, példamutatóan választékos és szép írás- és előadásmódban.