Bitskey Tibor – A Színházművészeti Tagozat díja
Számára a legkedvesebbek: A tanítónő című darabban az öreg Főúr szerepe Szolnokon, az Evangélium Színházbeli István király alakítás Sík Ferenc művében.
Pályája első kiugró színházi sikere, a 60-as években a Jókai Színházban bemutatott, Gellért Endre rendezte, Illés Endre: Trisztán c. darabjának címszerepe.
Teljes fizikai és tartalmi egységű hős. Ezzel egyedülálló volt a korabeli színpadokon. A Nemzeti Színházban az Antonius és Kleopatra c. Shakespeare műben Octavianus Caesarját alakította nagy sikerrel. A Vígszínházban számos nagyszerű alakítás fűződik nevéhez, többek között a Robin Hood, azután Agárdi Péter a Néma leventében Ruttkay Éva oldalán, John Proctor a Salemi boszorkányokban, Petruccio a Makrancos hölgyben. Kossuth a Fáklyalángban, Corneil Cid-jében a főszerep: Don Rodrigo,(remek volt!), a Kalevala Veinemöjnen-je (a darab Finn-és Észtországban is nagy sikert aratott), s emlékezetes volt Kreonként az Oidipuszban. A Thália Színház meghatározó művésze volt. Nyugdíjas éveiben az Evangéliumi Színházban játszott, természetesen főszerepeket. Tamási Áron: Hegyi patak c. játékában a megszállott hitszónok szerepében kiváló volt. (Tudom, mert én voltam az ellenpólus...!) Herceg Ferenc: Híd c. darabjának József nádora a Kossuth-díjat hozta el számára. Nagyszerűen alakította Bólyai Farkast Németh László Két Bólyai című drámájában.
Számtalan filmszerepe közül az első nagy sikere a Rákóczi hadnagya volt. A Piccoló világos-sal végleg befutott.
Bitskey Tibor filmjei közül a három Várkonyi Zoltán rendezte Jókai-filmre, A kőszívű ember fiai (1964), az Egy magyar nábob (1966) és a Kárpáthy Zoltán (1966) című alkotásra emlékezik vissza szívesen. A Rákóczi hadnagya című 1953-ban készült filmet hatvan ország vette meg, ami rekordnak számított akkoriban a filmművészetben.
Gyönyörű orgánumával, lírai-romantikus alkatával lánglelkű hősszerelmes szerepeket és alakításokat tudhat magáénak, a közönség kiemelkedő szeretete egész pályáján elkísérte.
2013-ban a Magyar Érdemrend középkeresztjével tüntették ki.
Mécs Károly