Webtartalom-megjelenítő ideiglenesen nem elérhető.

Együttműködésről kötött megállapodást a Magyar Művészeti Akadémia és a Külgazdasági és Külügyminisztérium

Együttműködési megállapodást írt alá a Magyar Művészeti Akadémia (MMA) és a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) a magyar kulturális diplomáciai programok támogatásáról. A hosszú távú megállapodást a Magyar Művészeti Akadémia részéről dr. Richly Gábor főtitkár, a Külgazdasági és Külügyminisztérium részéről Schőberl Márton kulturális diplomáciáért felelős helyettes államtitkár látta el kézjegyével az MMA székházában, a Pesti Vigadóban.
A megállapodás célja, hogy formalizálja a két intézmény együttműködését a magyar művészet kimagasló értékeinek külföldi bemutatása, népszerűsítése terén.
Dr. Richly Gábor hangsúlyozta, az MMA az elmúlt tíz évben nagyságrendileg 150 külföldi projektet szervezett, amelyek körülbelül 200 helyszínen jelentek meg Belgrádtól Szöulig, Krakkótól Tokióig, Los Angelestől Pekingig, Szófiától Teheránig. Mint kiemelte: az Akadémia és a Külügyminisztérium már hosszabb ideje segíti egymás munkáját, de az MMA nagy várakozással tekint az új alapokra helyezett együttműködésre. Felkészültek rá, hogy a magyar kortárs művészet nemzetközi jelenlétének erősítésére az eddiginél is több projektjavaslatot tegyenek, az eddiginél is jelentősebb forrásokat biztosítsanak költségvetésükből.
A dokumentum aláírása kapcsán Schőberl Márton elmondta, hogy a Külgazdasági és Külügyminisztérium és a Magyar Művészeti Akadémia együttműködése nem új keletű, a két intézmény az elmúlt tíz évben számos kulturális projektet valósított meg közösen világszerte. Rámutatott, hogy a mostani megállapodás még eredményesebbé teheti a közös munkát, és jól szolgálja majd a magyar nemzet kiemelkedő kulturális értékeinek megismertetését.
A közös programok elsősorban a külföldi magyar kulturális központok – a Liszt Intézetek – bevonásával valósulnak meg, amelyek megkülönböztetett figyelmet fordítanak majd az MMA művészeinek külföldi bemutatására programjaik tervezése során.
A Magyar Művészeti Akadémia korábban már olyan állami és civil szervezetekkel kötött együttműködési megállapodást, mint az MTVA, a Filmalap, a MANK, a Nagycsaládosok Országos Egyesülete, a Tudományos Ismeretterjesztő Társulat, a Helyi Televíziók Országos Egyesülete, a Magyar Bor Akadémia, a Magyar Polgári Együttműködés Egyesület, vagy az Országos Bírósági Hivatal. Emellett a korábbi években több, nemzetközi kulturális programcserét ösztönző megállapodást is kötött tudományos és művészeti akadémiákkal, így a lengyellel, a szlovénnal, a macedónnal és a kínaival.

Dr. Richly Gábor főtitkár beszéde itt olvasható
2022. április 22.  |  együttműködés liszt intézetek