Ünnepi Könyvhét az MMA Kiadóval
Az MMA Kiadó könyvhétre megjelenő kiadványairól bővebben itt lehet tájékozódni: https://www.mmakiado.hu/kiadvanyok
Dedikálások az MMA Kiadó pavilonjánál:
június 14. (péntek)
Varga Zoltán – 15:00 óra
Varga Zoltán: A kecskeméti animációs film
A magyar animációs film több mint 100 éves históriájának egyik fontos helyszíne Kecskemét. Vízipók-csodapók, Magyar népmesék, Száz éve történt… csak néhány a nagysikerű animációs filmek közül, melyek a Kecskemétfilm Kft. néven világhírűvé vált stúdióban születtek. Varga Zoltán kötete színes illusztrációkkal varázsolja elénk a műhely és az animációs filmek történetét.
június 15. (szombat)
Vári Fábián László költő, író, az MMA rendes tagja – 14:00 óra
Andrásfalvy Bertalan néprajzkutató, az MMA levelező tagja – 15:00 óra
Vári Fábián László: A kakukknővér. 76 ruszin és ukrán népballada
A kakukknővér páratlanul gazdag gyűjteményt kínál a nem egyszer véres és kegyetlen, ugyanakkor érzelmekkel teli ruszin és ukrán balladakincs legjavából Vári Fábián László értő és érzékeny fordításában.
Sulyok Miklós művészettörténész, az MMA levelező tagja – Bodonyi Csaba építész, az MMA rendes tagja – 16:00 óra
Andrásfalvi Bertalan: Jövőnk gyökerei. Írások a népművészetről
A Jövőnk gyökerei Andrásfalvy Bertalan népművészeti tárgyú cikkeit gyűjti egybe. A szerző a táncban, dalban, hímzésben megnyilvánuló önkifejezés módjait az emberi kapcsolatokon keresztül igyekszik leírni és bemutatni.
Tóth György fotóművész, az MMA rendes tagja – Palotai János – 17:00 óra
Sulyok Miklós: Bodonyi Csaba építészete
Sulyok Miklós tematikus egységekre bontva elemzi Bodonyi Csaba építész életművét. Bemutatja a Nyíregyházán született, majd Miskolchoz mindmáig szorosan kötődő építész szakmai pályáját az 1970-es évek szigorúan konstruktív, funkcionalista szemléletétől kezdve a kétezres évek árnyaltabb, regionalista karakterű megközelítéséig.
Palotai János: Tóth György. Test-Terek / Body Spaces
A lenyűgöző és merész képanyagot felvonultató album a Balogh Rudolf-díjas fotóművész, Tóth György multiexpozíciós technikával készült egyedülálló aktfotóit mutatja be, Palotai János értő elemzéseivel.
június 16. (vasárnap)
Filep Tamás Gusztáv – 14:00 óra
Szunyoghy András festő- és grafikusművész – 15:00 óra
Filep Tamás Gusztáv: Ligeti Ernő
Filep Tamás Gusztáv művelődéstörténész, szerkesztő monográfiájában a teljes életmű ismeretében igyekszik megtalálni Ligeti helyét az erdélyi irodalom értékrendjében.
Papp Endre – 16:00 óra
Szunyoghy András: Ceruzarajz. Minden, amit a ceruza használatáról tudni kell
A világszerte tucatnyi országban és nyelven megjelenő oktatókönyvek – Művészeti anatómia, Rajz ABC, Nagy rajziskola – szerzője, Szunyoghy András grafikusművész legújabb munkája nélkülözhetetlen mindazok számára, akik most ismerkednek a ceruzarajzolás szépségeivel és nehézségeivel, de hasznos azoknak is, akik apró mesterfogásokkal szeretnék tökéletesíteni tudásukat. A részletes és szemléletes képanyagot jól érthető szöveges leírások egészítik ki, így a gyakorlati tanácsok és elméleti információk a legegyszerűbb térformáktól a legbonyolultabb alakrajzokig megbízható segítséget nyújtanak a tanulásban. A Ceruzarajz nemcsak fejezetekre bontott rajziskola – a Kreatív Képzőművészet igazi kincsestára!
Papp Endre: Görömbei András
Papp Endre monográfiájában Görömbei András példátlanul lényeglátó írásainak esszenciáját kapjuk, így a könyv nem pusztán irodalomtörténeti adalékként megkerülhetetlen, hanem egy korszakos egyéniség portréja is egyben.