Hangszerművészet a Kárpát-medencében
A virtuális programban 12 dokumentumfilm (mesterek portréi, műhelyek és hangszerek bemutatásai) és 8 internetes fotókiállítás (fotómontázsok zenei aláfestéssel és szöveges ismertetőkkel a kiállításra szánt hangszerekről és képzőművészeti alkotásokról) kerülnek publikálásra 2020. november 30-ától heti rendszerességgel a Magyar Hangszermíves Céh YouTube-csatornáján és Facebook-oldalán, valamint a Magyar Művészeti Akadémia honlapján és közösségi oldalain, továbbá a résztvevő szakmai szervezetek online felületein.

Faragott falu
A népi kézművesség jövője
Október 11–13-án, Kisgyőrben került sor a Magyar Művészeti Akadémia által szervezett, A népi kézművesség jövője című konferencia lebonyolítására, az ország minden részéből érkező, közel negyven fő részvételével.

A népi kézművesség jövője
Október 11–13-án, Kisgyőrben kerül sor a Magyar Művészeti Akadémia által szervezett, A népi kézművesség jövője című konferencia lebonyolítására, az ország minden részéből érkező, közel negyven fő részvételével.

Látó emberek
A Magyar Művészeti Akadémia Népművészeti, Néprajzi Tagozata Látó emberek – a magyar néphagyomány nagy továbbörökítői címmel indít előadás-sorozatot a Néprajzi Múzeumban 2013 őszén.

Az Óbudai Népzenei Iskola új épületének átadása
Az Óbudai Népzenei Iskola új épületének átadására a zene világnapján, 2013. október 1-jén került sor. A rendezvényen Kobzos Kiss Tamás, az intézmény igazgatója, valamint Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter mondott köszöntőt.
Nomád Nemzedék Kecskeméten
A Kecskeméti Kulturális és Konferencia Központ 2013. szeptember 19. és 22. között rendezte meg a 24. Kecskeméti Népzenei Találkozót. A város emblematikus népművészeti fesztiváljának kiemelkedő programja volt Kányádi Sándor és a Fonó Zenekar estje, a Csík Zenekar 25 éves jubileumi koncertje, Ifj. Fazekas István nádudvari népi iparművész tárlata, a Martin György néptánckutató munkásságát bemutató kiállítás, valamint a Magyar Művészeti Akadémia Nomád nemzedék című tárlata.