Népművészet, Néprajz
Hangszerművészet a Kárpát-medencében
A virtuális programban 12 dokumentumfilm (mesterek portréi, műhelyek és hangszerek bemutatásai) és 8 internetes fotókiállítás (fotómontázsok zenei aláfestéssel és szöveges ismertetőkkel a kiállításra szánt hangszerekről és képzőművészeti alkotásokról) kerülnek publikálásra 2020. november 30-ától heti rendszerességgel a Magyar Hangszermíves Céh YouTube-csatornáján és Facebook-oldalán, valamint a Magyar Művészeti Akadémia honlapján és közösségi oldalain, továbbá a résztvevő szakmai szervezetek online felületein.

Berecz András és Záborszky Kálmán Zugló új díszpolgárai
Zugló megalapításának 79. évfordulója alkalmából az önkormányzat szeptember 19-én tartotta hagyományos díjátadó gáláját. Ebből az alkalomból Berecz András Magyar Örökség díjas, Prima díjas, Kossuth-díjas énekes, mesemondó, népmesegyűjtő, folklórkutató és előadóművész és Záborszky Kálmán Liszt-díjas karmester, a Szent István Király Zeneművészeti Szakközépiskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény igazgatója, a Zuglói Filharmónia vezető karmestere is átvehette a díszpolgári címet.

Síremlék- és domborműavatás Halmos Béla tiszteletére
A Farkasréti temetőben szeptember 26-án avatták fel Halmos Béla, a Magyar Művészeti Akadémia Népművészeti Tagozatának tavaly elhunyt tagjának síremlékét. A szertartáson dr. Szabó István református püspök mondott beszédet.

Élő nemezhagyomány
2014. augusztus 9. és 15. között rendezték meg Nagykőrösön a III. Országos Nemezművészeti Találkozót és Nemeztábort, melyet a Duna–Tisza Közi Népművészeti Egyesület Alkotóházában tartottak meg. A tábor vezetői és oktatói Nagy Mari és Vidák István nemezművészek voltak, nevük összefonódik a magyarországi nemezkészítés újratanulásával és tanításával.

Nádudvari kézműves tábor 7 mesterségben
Kézműves tábort tartottak a népi mesterségek megőrzésének szándékával, a Magyar Művészeti Akadémia támogatásával Nádudvaron. A foglalkozásokat hét szakavatott mester tartotta a 14 és 30 év közötti korosztályból kikerülő mintegy 40 fiatalnak. A résztvevők Gömörből, Csíkból, Érmellékről, Fótról, Békéscsabáról és helyből érkeztek – mondta el Galánfi András akadémikus, fafaragó művész, a tábor szervezője és a nádudvari népi kézműves szakiskola létrehozója.

A moldvai csángók népi építészete
„Rossz ember az, mellyik i szeget nem tud csánni e háza miatt" (Rossz gazda, ki maga házára egy szeget faragni nem tud.)
Mednyánszky Miklós új könyvében a moldvai csángók történetét, tárgyalkotó kultúráját, építészeti szokásait és hagyományait veszi górcső alá. A könyv kiadását a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.