Csomópontok
A hatvanéves Turi Attila építőművész, az MMA rendes tagjának és alkotótársainak kiállítása 2019. december 4-től február elejéig látható a Pesti Vigadóban. A három évtized alkotásait bemutató kiállítás képet ad a változatos életműről, ami a családi házaktól az iskolákon át a nagy összefogással megvalósított programszintű beregi és a vörösiszap-katasztrófa utáni újjáépítési munkákig ível. A kiállításon bemutatott műveket átszövi a Makovecz Imre nevével fémjelzett organikus iskola közös története, a mester szemléletmódja és a Kós Károly Egyesülés szellemisége. A készülő tárlatról Turi Attilát kérdeztük.
ÚJ CÍMEN A TITKÁRSÁG!
Számlázási címünk 2019. szeptember 1-től: Magyar Művészeti Akadémia Titkársága / 1062 Budapest, Andrássy út 101.
Pályázatok
MMA-19-P kódú pályázat eredménye
► Segédlet pályázati elszámolásokhoz
„SZENTENDRE – KULTÚRPART 2019" kulturális és szabadidőközpont a Duna-korzón
pályázati kiírás
Az MMA 2019–2022. évekre szóló művészeti ösztöndíj pályázata nyertesei (Pályázati kód: MMKI-Ö-19)



Pustol a hó – Szarvas József önálló estje
2019. január 27-én bemutatták Szarvas József Pustol a hó, avagy Könnyű neked, Szarvas Józsi… című önálló estjét a Nemzeti Színház Bajor Gizi Szalonjában. A színművész 2018 nyarán Könnyű neked, Szarvas Józsi… címmel, Bérczes Lászlóval közösen írta meg életregényét, ennek nyomán készült az előadás, amelynek rendezője a kötet társszerzője, Bérczes László. A január 23-i fotóspróbán jártunk.
Dévényi Sándor építész kiállítása
A hetvenéves Dévényi Sándor építőművész kiállítása a különböző léptékű, a várostervtől a kilincsig ívelő munkáit öleli fel. Építészeti alkotásait a formai játékosság, az expresszív megjelenítés hatja át. Az olykor ironikus koncepciókat élénk színek használata jellemzi. Az életmű nem független büszkén vállalt pécsi mivoltától, az épületek egyedi érzékenységet mutatnak e városi kontextus iránt. A családi ház léptékű munkáival is iskolát teremtő építész különleges feladatokban is kibontakozhatott, számos jelentős kezdeményezés életre hívója, társalapítója, a magyar organikus építészet nemzetközi diskurzus által is számon tartott mestere, a nemzet művésze. A Vigadó Galériában látható, munkásságát bemutató kiállítás szervezője a Kós Károly Alapítvány és az MMA Építőművészeti Tagozata.
A múlt útvesztőjében
Budakalász magja 2018 – ez annak a kiállításnak a címe, amelyet 2019. január 21-én nyitottak meg a budakalászi Kós Károly Művelődési Házban. A kiállított művek a Magyar Művészeti Akadémia által meghirdetett építészeti pályázatra érkezett legjobb alkotások. A felhívásra 27 pályamű érkezett Az ünnepségen köszöntőt mondott Rogán László, Budakalász polgármestere és Turi Attila Ybl-díjas építész, az MMA Építőművészeti Tagozat vezetője. A Budakalász magja 2018 pályázat eredményét Ferencz István építőművész, a nemzet művésze, az MMA rendes tagja, a Bírálóbizottság társelnöke ismertette. A díjazottak pénzjutalomban részesültek. A pályázati felhívás arról szólt, hogy a település Kálvária-dombján megtalált templomromot és környékét hogyan lehetne hasznosítani úgy, hogy annak közösségépítő hatása legyen.

„Ha lehetne, a kád falára is képeket festenék"
Balázs János-kiállítás a Műcsarnokban
Balázs János jóval hatvanéves kora fölött, átütő erővel robbant be a magyar művészetbe. Bár festői életműve mindössze nyolc évre tehető, az aukciókon felbukkanó képei ma milliókért cserélnek gazdát. Életművét nehéz meghatározni. Sokáig naiv festőnek tartották, az utóbbi időben azonban ismét az érdeklődés homlokterébe került. Sokan kedvelik szürreális hangulatú, néha már absztraktba hajló jeleneteit, figuráit. A Műcsarnok kamaratermében 2019. február 10-ig látható kiállítás most hatvan művet mutat be Balázs János festőművész képeiből az egyik legnagyobb Balázs-magángyűjtemény tulajdonosának, Horn Péternek köszönhetően.