„A siker a találkozások számában mérhető!"
– Milyen múltra tekint vissza az MMA Kiadó a Budapesti Nemzetközi Könyvfesztiválon való részvétellel kapcsolatban?
– Az MMA Kiadó idén mindössze második alkalommal vesz részt a Könyvfesztiválon. Bár maga a Kiadó sem idős – 2017 novemberében alakult meg jelenlegi formájában –, sokáig nem volt világos, van-e keresnivalónk ezen a könyvszakmai eseményen, megtaláljuk-e ott a közönségünket – másképpen közelítve: a közönségünk megtalál-e ott minket.


PÁLYÁZAT AZ ÉPÍTÉSZET OTTHONÁNAK
MEGTEREMTÉSÉRE

Pályázatok
MŰVÉSZETI PROGRAM PÁLYÁZATI KIÍRÁSA (MMA-23-P)
Beadási határidő: 2023. április 24.
→ zárójelentés
→ virtuális séta
AZ MMA-22-P
MŰVÉSZETI PROGRAM PÁLYÁZAT DÖNTÉSI LISTÁJA
► Elszámolási segédletek





Kós Károly-életműdíj
Az MMA szerepvállalásával született új építészeti elismerés
A magyar építészet jelentőségének és megbecsültségének jeléül életre hívta az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) a Kós Károly-életműdíjat, mellyel a szakmai kiválóságot és a közösségépítő életutat ismerik el. A díj létrehozásának szakmai előkészítésében részt vett a Magyar Művészeti Akadémia Építőművészeti Tagozata.

A hosszútávfutó
Bazsinka József célja szólóhangszerként is megismertetni a tubát
Bazsinka József Liszt Ferenc-díjas tubaművész, a Magyar Művészeti Akadémia (MMA) új tagja javában készül Debussy Pelléas és Mélisande című formabontó zenedrámájának szeptember 9-i és 10-i előadására, de a két fellépés közé azért még befér a Wizz Air Budapest Félmaratonja. Nem is akárhogyan: hangszerével futja le a muzsikus a 21,1 kilométeres távot. A Budapesti Fesztiválzenekar tagjával, a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Karának docensével családi örökségről, gyógyító rezgésekről és a kritikus fülről is beszélgettünk.

Amor Vitae
Móser Zoltán könyvbemutatója Tevelen
A teveli községi könyvtárban, a tolnai település nyári fesztiválja keretében, augusztus utolsó szombatján ismerhette meg a közönség Móser Zoltán fotóművész Amor Vitae című albumát. A kötetbemutató színhelyválasztását az indokolta, hogy a könyv ezernyi közvetlen és közvetett szállal kötődik az MMA rendes tagja gyermekkorának színteréhez.
Finnországban koncertezett a Cantica Aeterna Énekegyüttes
A Magyar Művészeti Akadémia ösztöndíjasai a Helsinki Ünnepi Héten
Finnországba látogatott a Cantica Aeterna 2023. augusztus 15-e és 18-a között. Az énekegyüttes fellépett a Pyhä Maria katolikus templomban és a Helsinki Ünnepi Hét nyitóeseményén. Zenei workshopjának a Liszt Intézet Helsinki adott otthont a Művészetek Éjszakáján (Taiteiden Yö), koncertjein a finn Juvenalia énekegyüttes és Tabajdi Ádám MMA-ösztöndíjas, Junior Prima-díjas orgonaművész is szerepelt.