Mi minden nekünk Esztergom?

Prokopp Mária nyolcvanöt éves

Nyolcvanötödik születésnapja alkalmából köszöntöttük Prokopp Mária művészettörténészt, az MMA levelező tagját 2024. március 27-én a Magyar Művészeti Akadémia Makovecz Imre utcai szalonjában. Az est házigazdája Szepesi Judit, az MMA MMKI kutató könyvtárosa volt, a beszélgetést Keserü Katalin művészettörténész vezette. Az ünnepi eseményen részt vett Turi Attila, az MMA elnöke is.
28.03.2024.


 

  Közérdekű adatok



Április 2-ig lehet pályázni
az MMA hároméves ösztöndíj­programjára!

  Pályázatok


Közlemény AZ MMA

MŰVÉSZETI PROGRAM
PÁLYÁZATI KIÍRÁSÁNAK
MÓDOSÍTÁSÁRÓL
---> Itt érhető el!


MŰVÉSZETI PROGRAM PÁLYÁZATI KIÍRÁSA (MMA-24-P)

Beadási határidő: 2024. február 7.

 

A linkre kattintva elérhető a pályázati rendszer: tamogatas.mma.hu

 



„A nagyharsányi csata emlékhelye 2023"

Pályázati kiírás
 

„A nagyharsányi csata emlékhelye 2023"
építészeti pályázat zárójelentése

Magyar Művészet folyóirat

 

A Pesti Vigadó kiállításai
minden nap 10:00 és 19:00 között
tekinthetőek meg.
Információk, időpontok és jegyárak ––> Pesti Vigadó

Hírlevél

Forrásvidékeken

Konferencia Csete György építész és Csete Ildikó textilművész munkásságáról

Tavaly Beremenden konferencia tisztelgett a néhány éve elhunyt Csete művészházaspár előtt. Azt most egy újabb követte. A „Tulipánfák tornyán" címmel megrendezett emlékkonferencia Csete Ildikó textilművész (1940–2018) és Csete György építőművész (1937–2016) életművét idézte meg, azok jellegzetes vonásait, szemléleti alapjait járta körül. A két konferencianap létrejöttét most a Magyar Művészeti Akadémia Művészetelméleti és Építőművészeti Tagozata, valamint a Csete Alapítvány együttesen támogatta – újabb hajlékot keresve és találva.

01.12.2022.

A 125 éve született Sinka Istvánról emlékeztek meg

A Magyar Művészeti Akadémia Irodalmi Tagozata és a Magyar Írószövetség Sinka István 125 címmel emlékestet rendezett november 28-án a Pesti Vigadó Makovecz termében, ahol  kerekasztal-beszélgetéssel idézték meg a 125 éve született „Fekete bojtár" alakját. A beszélgetést Erős Kinga, a Magyar Írószövetség elnöke moderálta, melyen részt vett Ágh István költő, az MMA rendes tagja, Jánosi Zoltán, József Attila-díjas irodalomtörténész és Mezey Katalin, Kossuth-díjas költő, az MMA rendes tagja is. A résztvevők egyetértettek abban, hogy az oktatásban és az irodalmi köztudatban, kánonban is fontos volna, ha a méltó helyre kerülne a költő munkássága, mely egy eltűnt világot, a paraszti világot helyezi előtérbe. A rendezvényen Horányi László színművész adott elő Sinka István verseiből és írásaiból.

30.11.2022.

A mi Kodályunk 2.

Elkészült és decemberben a mozikba kerül Petrovics Eszter Kodály-filmtrilógiájának második része, mely a zeneszerző, zenetudós életének az I. világháborútól a Psalmus Hungaricus 1923-as bemutatásáig tartó időszakát dolgozza fel, a remekművet állítva a középpontba. A sorozat első részéhez hasonlóan a filmben a két főszereplő – Fekete Gábor színművész és Radnóti Róza zeneakadémista, akik ezúttal a Kodály Zoltán Magyar Kórusiskola növendékeit alakítják – egymással és különböző szakértőkkel zajló beszélgetéseiből, valamint a filmben felcsendülő zeneművekből tárul fel Kodály életpályájának e korszaka. A film létrejöttét a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

29.11.2022.

Műveljük kertjeinket! – Bukta Imre művei a Godot Galériában

Bukta Imre képzőművész legfrissebb műveiből válogat a budapesti Godot Kortárs Művészeti Intézet Műveljük kertjeinket! címmel november 28-ától látható kiállítása. A Műveljük kertjeinket! olyan tematikus tárlat, melyre Bukta Imre új műveket készített. A mintegy ezer négyzetméteren installált kiállítás vezérfonala a vidéken alkotó ember esztétikai, szociális és erkölcsi viszonyulása a környező világhoz. A tárlat hat tematikus egységből épül fel: a vidékiség, a fák, a szakralitás, egyes értékek devalválódása, az idősödés és az otthon témája mentén csoportosított művek nyomán megjelenhet a kiállítás alapideája is, az alkotás szükségességének belátása.

28.11.2022.
Prva Poslednja
// ]]>