MMA Ösztöndíjas Tanulmányok 7–9.

Újabb három kötettel bővült az Ösztöndíjas Tanulmányok könyvsorozat. A Magyar Művészeti Akadémia és a L'Harmattan Kiadó közös kiadású sorozatának három műhelytanulmányát az MMA székházában mutatták be a szerzők segítségével.
Az MMA Művészetelméleti és Módszertani Kutatóintézet kiadásában most megjelent művek:
 
Pető Zoltán: Edmund Burke és kritikusai – Egy XVIII. századi politikai elmélet esztétikája című tanulmányában az ízlés politikáját – a politikai esztétikának nevezett beszédmódot – vizsgálja a Dicsőséges Forradalom utáni brit társadalomban, és arra keres választ, hogyan kapcsolódott össze az ízlés és a politika az ancien régime-ben.
Tóth Gábor: A tömeg- és az elitművészet esztétikai jelentése Ortega, Spengler és Walter Benjamin filozófiájában című értekezésében azokat a folyamatokat elemzi, amelyek a modern civilizáció kialakulása és elterjedése nyomán zajlottak le a XX. századi művészetfilozófiában.
Mórocz Gábor: Túl a diszharmónián – Az esztétikai létmód problémája Péterfy, Asbóth, Justh és Gozsdu esszéisztikus írásaiban című könyvében azt vizsgálja, hogyan jelenik meg az esztétikai létmód problémája a XIX. század végi magyar eszmetörténetben.
A rendezvényen a szerzőkkel Kucsera Tamás Gergely, az MMA főtitkára, Kocsis Miklós, az MMA Művészetelméleti és Módszertani Kutatóintézet igazgatója és a L'Harmattan Kiadó képviselője beszélgetett.
 
A könyvbemutatót 2016. november 21-én 16 órakor tartották a Pesti Vigadó, a Magyar Művészeti Akadémia székházának – Könyvtár előterében.
Utorok, 2016, november 22  |  mma ösztöndíjas tanulmányok