Beszéljünk a végtelen szeretet Istenéről
Március 15-én, nemzeti ünnepünk alkalmából az állam Széchenyi-nagydíjjal tüntette ki Dávid Katalin Széchenyi-díjas és MMA-életműdíjas művészettörténészt, a Magyar Művészeti Akadémia tagját. Az életének 98. évében járó, jó egészségnek örvendő, nemzetközi hírű professzor asszony írásban válaszolt Bodnár Dániel kérdéseire. Az interjúban életének fordulópontjairól, valamint a húsvéti üzenetről is beszél.

Pályázatok
Művészeti program pályázati kiírása:• MMA-21-P
Pályázatok a covid–19 okozta gazdasági kiesések enyhítésére:
• MMA-21-KF500
A pályázat lezárult. A döntési lista itt érhető el.
• MMA-21-MH750
A pályázat eredményét itt lehet megtekinteni.
► Segédlet az elszámoláshoz.
MMA-20-MHM és MMA-20-OMM döntési listája




„Egy-egy spontán tetszésnyilvánítás vagy az előadást záró taps… az előadó-művészet ettől él igazán" – interjú Zsuráfszky Zoltánnal
„Távolságot tartva nehéz a szoros néptáncfogást alkalmazni vagy csárdást táncolni" – mesél Zsuráfszky Zoltán az elmúlt hónapok színházi és táncpróbáiról. A Kossuth-díjas táncművész, koreográfus, a Magyar Művészeti Akadémia levelező tagja mégis optimistán sorolja jövőbeni terveiket: új bemutató, új játszóhely.(Kurucz Éva interjúja)

Annecy-ban versenyez a Moholy-Nagy Lászlóról készült animációs film
Alkalmazott animációs filmek kategóriában (Commisioned Films) került be a versenyfilmek közé az Annecy Nemzetközi Animációs Filmfesztiválon a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem megbízásából készült Moholymotion című rövidfilm, mely az Egyetem névadójának, Moholy-Nagy László születésének 125. évfordulójára készült. A megemlékezés-sorozat tavaly a MOME, a Magyar Művészeti Akadémia, a Nemzeti Filmintézet, a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala, valamint az Uránia Nemzeti Filmszínház együttműködésében jött létre. A Moholymotion című rövid animáció a Moholy-Nagy 125 eseménysorozat részeként készült el, és a világhírű magyar alkotó életútját mutatja be 125 másodpercben.

Fotóikonok a Műcsarnokban
A Budapest Fotófesztivál és a Műcsarnok különleges válogatást mutat be a New York-i Howard Greenberg Gallery gyűjteményéből. 41 fotográfus csaknem hetven felvételén a fotográfia XX. századi történetének részletgazdag képe rajzolódik ki. A kiállítás a Kik vagyunk című tematikus fotótárlat után újabb tereket szentel a fotónak, április végén pedig már teljes egészében a fotóművészet veszi át a terepet az MMA intézményében, amikor is megnyílik a második fotóművészeti nemzeti szalon.

80 éve született Utassy József (1941–2010)
80 éve, március 23-án született Utassy József (1941–2010) Kossuth- és József Attila-díjas költő, műfordító, a Kilencek költőcsoport egyik alapítója, a Magyar Művészeti Akadémia posztumusz tiszteleti tagja. Utassy József is – mint Petőfi – a szerelem és a szabadság költője, pályaíve szervesen egységes és költői látomásait egy racionális szimbolikusság határozza meg. A Nagy László ajánlásával 1969-ben megjelent Elérhetetlen föld antológia bombaként robbant az akkori irodalmi életben. Utassy József poeta natus volt, de rövid idő alatt tudatos költővé vált. Gondosan és fegyelmezetten használta tehetségét: egész életét a költészetnek szentelte, „költészetét pedig a magyarságnak adta". Munkássága ma már a továbbélő hagyomány részét képezi, versei kihagyhatatlanok lennének egy képzeletbeli "A legszebb magyar versek" válogatásból.