Képzőművészet
LXXX – Csíkszentmihályi Róbert szobrászművész kiállítása

Gyémánt László, Schrammel Imre, Bertalan Tivadar – három művész Újpestről
A tavaly szeptemberben nyílt UP Újpesti Rendezvénytér figyelemre méltó gesztussal, három kimagasló alkotó művészetének bemutatásával avatta fel az intézmény Topáz termét. Gyémánt László festőművész, az MMA köztestületi tagja, Schrammel Imre keramikus, és Bertalan Tivadar látványtervező, az MMA rendes tagjai munkásságának válogatott ékköveiből megrendezett kiállítás május 7-i nyitóestje egy rendkívül szép iniciálét rajzolt a rendezvényközpont egyre tartalmasabbá váló, kulturális programokban bővelkedő könyvének első lapjára. A tárlat megnyitóbeszédét Wintermantel Zsolt, Újpest polgármestere tartotta, emberközeli, értő ismertetéssel a tárlat kurátora, a szintén újpesti illetőségű Szunyoghy András festő- és grafikusművész, az MMA rendes tagja szolgált.

CREDO
Kárpáti Tamás festőművész kiállítása
Credo címmel a Pesti Vigadó 2019 májusában rendezi meg – a patinás intézmény ötödik emeleti kiállítótermében – a hetvenesztendős Kárpáti Tamás festőművész kiállítását. A tárlaton a művész mintegy hatvan, a közelmúlt három évében készített táblaképe, tíz bronzba öntött kisplasztikája, valamint az életművet kísérő dokumentumok együttese kerül közönség elé. A Kárpáti-oeuvre legutolsó alkotóperiódusának művészi termését bemutató kiállítás révén a jelenkori magyar képzőművészet egyik legkarakteresebb, önálló arculatú piktúrát teremtő festőművészének alkotói portréja rajzolódhat meg, a kortárs magyar festészet egyik kimagasló jelentőségű, különleges értékekben gazdag teljesítménye körvonalazódhat.

Felavatták Kő Pál Bárányos című szobrát az Epreskertben
Kő Pál szobrászművész, a nemzet művésze, az MMA rendes tagja Bárányos című bronzszobrát március 14-án meghitt ünnepség keretében leplezték le a Magyar Képzőművészeti Egyetem ősparkjában, az Epreskertben. A szobor történetének érdekessége, hogy azt még évtizedekkel ezelőtt készítette, amikor a Kossuth-díjas Somogyi József tanítványa volt. Kő Pál az intézmény professor emeritusa egyik legelső sikeres munkájáról van szó, amelyet nemrégiben adományozott az egyetemnek, ahol 43 évet töltött el.

Kisképző
Elég csupán az utca nevét említeni: Török Pál – s rögtön beugorhat, hogy ott működik egy legendás intézmény, amely a hazai középfokú művészeti képzés egyik kiemelkedő központja, sokak szerint egyenesen a képzőművésszé válás bölcsője, netán fellegvára. A fennállásának 240. évébe lépett Kisképző (Képző- és Iparművészeti Szakközépiskola) jubileumiként címkézett tárlattal emlékezett meg évfordulójáról a Műcsarnok két alagsori kiállítóterében, a Boxban. A Kisképző 240 | Múlt és jelen összekapcsolása c. tárlat március 10-ig várja a látogatókat.
Aknay 70
Aki az őrangyalokkal kel és fekszik
Aknay János alkotásaiból nyílik Égi és földi geometria címmel életmű-kiállítás a festőművész 70. születésnapján, ma a szegedi Reök-palotában. A kiállítóhely mindkét emeletén látható kiállítás anyaga több mint 230 festményből áll, és átfogja Aknay János mintegy fél évszázados életművét. Az 1970-es években készült legkorábbi alkotások mellett szerepelnek a tárlaton egészen friss, 2018-ban született képek is. A születésnap alkalmából Aknay János egész életművét áttekintő, magyar és angol nyelvű album is megjelent, melyben szakemberek több tanulmányban mutatják be a festőművész munkásságát.