Új tagokat választott és tagozati díjakat adott át a köztestület
A tárgyalt napirendi pontok itt olvashatók.
ÚJ CÍMEN A TITKÁRSÁG!
Számlázási címünk 2019. szeptember 1-től: Magyar Művészeti Akadémia Titkársága / 1062 Budapest, Andrássy út 101.
Pályázatok
MMA-19-P kódú pályázat eredménye
► Segédlet pályázati elszámolásokhoz
„SZENTENDRE – KULTÚRPART 2019" kulturális és szabadidőközpont a Duna-korzón
pályázati kiírás
Az MMA 2019–2022. évekre szóló művészeti ösztöndíj pályázata nyertesei (Pályázati kód: MMKI-Ö-19)




Orosz István kiállításával nyitotta meg kapuit a Magyar Kulturális Intézet Tokióban
2019. december 6-án a nemzet művésze, Orosz István kiállításával nyílt meg Tokióban az új Magyar Kulturális Intézet. A magas szintű japán állami képviselet mellett zajló intézetmegnyitón Szijjártó Péter külügyminiszter beszédében hangsúlyozta, hogy a kulturális kapcsolatok kiváló hátországot jelentenek a gazdasági és politikai kapcsolatoknak, melynek alapját a 150 évvel ezelőtti, még az Osztrák–Magyar Monarchia és Japán között létrejött szerződés adja, mely akkor a hajózás, a kereskedelem és a barátság jegyében köttetett a két ország között.
Együttműködés a Makovecz Imre Alapítvánnyal
Együttműködési keretmegállapodást kötött a Magyar Művészeti Akadémia és a Makovecz Imre Alapítvány. Bár az MMA már korábban is számos módon együttműködött az Alapítvánnyal – mint például a Makovecz Imre-díj alapításánál, most hivatalos dokumentumba foglalták a Makovecz Központ és Archívum használatba adásának és működésének kereteit. Ennek értelmében egyeztetve és összehangolva működnek együtt közös céljaik elérésében, különösen a Makovecz Központ és Archívum, mint közérdekű kiállítóhely fenntartásában és működtetésében, valamint az MMA és az Alapítvány közös programjainak megvalósításban. A megállapodást az MMA részéről Vashegyi György elnök, az Alapítványtól pedig Makovecz Pál elnök írta alá az MMA irodaházában, 2019. november 29-én.
Előadás a Római Magyar Akadémián
Magyarország Szentszéki Nagykövetsége, valamint a Jeruzsálemi Szent Sír Lovagrend az MMA támogatásával konferenciát szervezett a Római Magyar Akadémián, amelyen Vörös Győző professzor, a Magyar Művészeti Akadémia tiszteletbeli tagja tartott előadást a Machaerus-ról, a Holt-tenger melléki erődítményben folyó régészeti kutatásokról. A november 22-én zajló előadáson – melyen az egyiptológus-régész kutató a legutóbbi ásatási eredményeket mutatta be – köszöntőt mondott dr. Kucsera Tamás Gergely, valamint Habsburg-Lotharingiai Eduard szentszéki nagykövet, Lorenzo de Notaristefani, a Szent Sír Lovagrend Római Kerületének vezetője, Francesco Patton atya, a szentföldi custos, a Vatikán hivatalos szentföldi képviselője, továbbá Rosario Pierri, dékán atya. A széles hallgatóság előtt zajló előadás méltó és jelentőségteljes esemény volt, amely jól szolgálta a kulturális és tudománydiplomáciai célokat is.
Böjte Csaba kapta a Makovecz Imre-díjat
Böjte Csaba ferences szerzetes, a dévai Szent Ferenc Alapítvány létrehozója vehette át a második alkalommal odaítélt Makovecz Imre-díjat az építész, a Magyar Művészeti Akadémia alapító örökös elnöke születésnapján, 2019. november 20-án a Héttorony Fesztivál záró gáláján a Budai Vigadóban. A jeles gondolkodók, alkotók, tudósok és közéleti személyiségnek adható díj odaítéléséről az alapítószervezetek – a Magyar Művészeti Akadémia mellett a Kós Károly Egyesülés és a Makovecz Imre Alapítvány – által delegált bizottság döntött. A gálaesten részt vett és beszédet mondott prof. em. Fekete György, az MMA tiszteletbeli elnöke.
Délelőtt Makovecz Imre Villányi úti lakóházánál tartottak koszorúzással egybekötött hagyományos emlékezést.