Színházművészet
Színészlegendák II. Vallomások, visszaemlékezések, elbeszélések 1896–1946

Holt költők társasága
Oberfrank Pál főszereplésével Európában elsőként állítja színpadra a Holt költők társaságát a Veszprémi Petőfi Színház Funtek Frigyes rendezésében. Oberfrank Pál színművész, rendező, a színház igazgatója és a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja a darabban John Keating irodalomtanár szerepét formálja meg. A színház vezetésének régi vágya teljesül a darab színpadra állításával, amelyet – a jogok megszerzését illetően – több éves munka előzött meg.

A naiv királynő – Bánsági Ildikó hetvenéves

Kemény Henrik színházterem
Színháztermet neveztek el Kemény Henrik Kossuth-díjas bábszínészről, a Magyar Művészeti Akadémia néhai tagjáról a Budapest Bábszínházban. A Budapest Bábszínház szeptember 30-án tartotta első bemutatóját Vörösmarty utcai új játszóhelyén. Másnap, 2017. október 1-jén a legendás bábosra emlékeztek az életmű legavatottabb hazai ismerője, Láposi Terka segítségével, és a színház két művésze, Tatai Zsolt és Barna Zsombor egy-egy Vitéz László-előadásával. A Kemény Henrik terem próbatermi funkciója mellett 40 fő néző befogadására is képes.

A Prima Primissima díj jelöltjei
Idén tizenötödik alkalommal adják át a Prima Primissima díjakat. A másfél évtizedes múltra visszatekintő díj jelöltjeit idén is dr. Csányi Sándor, az alapítvány Kuratóriumának elnöke mutatta be sajtótájékoztató keretében szeptember 13-án a Pesti Vigadóban. Idén először határon túli magánszemélyek, illetve alkotóközösségek is jelölhetőek. A jelöltek közül többen az MMA tagjai. Az ünnepélyes díjátadót december 1-jén tartják, addig a közönség is kiválaszthatja saját díjazottját a harminc jelölt közül a www.primaprimissima.hu honlapon.

Párbeszéd a magyar színház jövőjéről
2017. szeptember 8-án a közös jövőért való együtt munkálkodás jegyében zajlott a negyedik Párbeszéd a magyar színház jövőjéről című előadó-művészeti szakmai konferencia a Győri Nemzeti Színházban. A szakmai konferenciát a Magyar Művészeti Akadémia Színházművészeti Tagozatának támogatásával, az MMA és a Győri Nemzeti Színház közösen szervezte. A konferencián többek között a művészeti kultúrmissziós feladatokról és a gazdasági szempontok kapcsolatáról, a táncművészeti előadó-művészeti szervezetek működési, finanszírozási és foglalkoztatási sajátosságairól, a táncművészek átképzési modelljének hazai megvalósíthatóságáról, valamint az előadóművészeti törvény 2018-tól életbe lépő, felsőfokú végzettségre vonatkozó rendelkezéseiről is kicserélték gondolataikat a résztvevők.