„KESZTHELY BALATONI KÖZPONTJÁNAK FEJLESZTÉSE 2020" – eredményhirdetés
A Magyar Művészeti Akadémia Építőművészeti Tagozata ősszel hirdette meg – már hagyománynak számító – nyílt, építészeti tematikájú pénzdíjas ötletpályázatát 40 év alatti építőművészek, építészmérnökök, építészek, belsőépítészek számára. A 2020-as pályázati kiírás „KESZTHELY BALATONI KÖZPONTJÁNAK FEJLESZTÉSE" címmel olyan javaslat készítését tűzte ki céljául, amely a város frekventált Balaton-parti területének tervezett megújítására irányul. Elsősorban tehát ötleteket, tanulmányterveket vártak, melyekkel a fiatal építészek megcsillanthatják szakmai tudásukat, megmozgathatják kreativitásukat.
Felhívjuk szíves figyelmüket, hogy a Műcsarnok és a Pesti Vigadó 2021. február 1-jéig bezárt!

Pályázatok
Pályázatok a covid–19 okozta gazdasági kiesések enyhítésére:
• MMA-21-KF500
• MMA-21-MH750
MMA-20-MHM és MMA-20-OMM döntési listája




Pénteken és szombaton a Dóm téren: Hegyen-völgyön lakodalom
Hamarosan összeáll a hatalmas, Kárpát-medencei lagzi, amelyen színészek, néptáncosok és számtalan táncegyüttes közreműködése mellett, 190 szegedi gyerek táncos is fellép. A Szegedi Szabadtéri Játékok keretében Novák Ferenc rendező koreográfus vezényletével július 13-án és 14-én kerül bemutatásra a nagyszabású táncmű, a Hegyen-völgyön lakodalom. A darabot 1972-ben játszották először a szabadtérin, „frenetikus sikerrel".
Magyar kézművesség
„Magyar kézművesség – 2012 és A víz világa – kézműves szemmel" címmel nyílt kiállítás 2012. június 2-án a Mezőgazdasági Múzeumban, a Vajdahunyad várban. A kettős cím kettős tematikájú pályázatot takar, ahol a jelentkezők – kézművesek, tárgyalkotó népművészek, kézműves iparművészek; egyéni alkotók és alkotóközösségek – egyaránt részt vehettek: maximum három olyan alkotással, amelyek természetes alapanyagokból, kézműves technikával készültek.
Az ország legnagyobb lakodalma a szegedi Dóm téren Novák Ferenc rendezésében
A Kossuth-díjas koreográfust, a Magyar Művészeti Akadémia tagját szoros szálak fűzik Szegedhez. Sok éven keresztül dolgozott nyaranta a városban, mint a Szegedi Nemzetközi Néptáncfesztivál művészeti vezetője.

Bábjáték a bölcsőtől a sírig
Még a nyolcvanas évek elején határozta el Kemény Henrik, hogy „jó lenne egy könyv a családról, a Korngutokról és a Keményekről, nem kihagyva a Kriflikeket sem". Utód helyett – ahogyan fájdalmasan vallotta be. E könyv „Kemény-Kötés"-ben most öltött kézzel fogható testet, az erős vágyból, hogy a lapok megőrizzék mindazt, ami a többgenerációs Kemény Bábszínház társulatának fontos volt, valóság lett.