Csomópontok
A hatvanéves Turi Attila építőművész, az MMA rendes tagjának és alkotótársainak kiállítása 2019. december 4-től február elejéig látható a Pesti Vigadóban. A három évtized alkotásait bemutató kiállítás képet ad a változatos életműről, ami a családi házaktól az iskolákon át a nagy összefogással megvalósított programszintű beregi és a vörösiszap-katasztrófa utáni újjáépítési munkákig ível. A kiállításon bemutatott műveket átszövi a Makovecz Imre nevével fémjelzett organikus iskola közös története, a mester szemléletmódja és a Kós Károly Egyesülés szellemisége. A készülő tárlatról Turi Attilát kérdeztük.
ÚJ CÍMEN A TITKÁRSÁG!
Számlázási címünk 2019. szeptember 1-től: Magyar Művészeti Akadémia Titkársága / 1062 Budapest, Andrássy út 101.
Pályázatok
MMA-19-P kódú pályázat eredménye
► Segédlet pályázati elszámolásokhoz
„SZENTENDRE – KULTÚRPART 2019" kulturális és szabadidőközpont a Duna-korzón
pályázati kiírás
Az MMA 2019–2022. évekre szóló művészeti ösztöndíj pályázata nyertesei (Pályázati kód: MMKI-Ö-19)



Teremtő víziók – Szoborszékek – Az agyag költője
Iparművészek • tervezőművészek könyvbemutató
Ipar- és tervezőművészek sorozatcímmel új kötetsorozatot indított 2018-ban az MMA Kiadó. Idén március idusáig három könyv: P. Benkő Ilona keramikus, Mezei Gábor belsőépítész és Németh János keramikusművész életét és munkásságát feldolgozó kismonográfia jelent meg, utóbbi a nemzet művésze 85. születésnapjához időzítve. A Magyar Művészeti Akadémia és az MMA Kiadó 2019. március 26-án a Pesti Vigadóban tartott könyvbemutatóján Szenes István, az MMA Iparművészeti és Tervezőművészeti Tagozatának vezetője, Fekete György, az MMA tiszteletbeli elnöke, belsőépítész, és Árendás József grafikusművész, a sorozat tervezője mutatta be a könyveket.

A „tájgyógyító"
Első ízben adták át a Mőcsényi Mihály-díjat
2019. március 15-én Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter állami kitüntetéseket adott át Áder János köztársasági elnök megbízásából. Ez alkalommal Mőcsényi Mihály-díjat adományozott dr. Herczeg Ágnes tájépítésznek, egyetemi docensnek, a táj és a helyi örökség iránti érzékenységgel, a részletek iránti kifinomultsággal végzett kiemelkedő tájépítészeti alkotói munkásságáért, közéleti és közösségszervező tevékenységéért, valamint szemléletformáló oktatói munkája elismeréseként. A díj névadójáról és a tájépítészet jelentőségéről Turi Attila építőművésszel, az MMA rendes tagjával, valamint a díjazottal is beszélgettünk.

Mozi a Vigadóban
AKADÉMIKUSPORTRÉK
Folytatódnak a vetítések a Magyar Művészeti Akadémia Akadémikusportrék vetítéssorozatában, melyben a nézők olyan művészek életútjába, gondolkodásába nyerhetnek bepillantást, akik jelentősen befolyásolták, alakították a magyar művészeti életet. Az MMA megbízásából már több éve készülnek az 52 perces portréfilmek, ezeket a köztelevízió csatornáin is hétről hétre láthatják a nézők. Az MMA Film- és Fotóművészeti Tagozat szervezésében a Pesti Vigadó Sinkovits Imre Kamaraszínpad termébe is ellátogat egy-egy már bemutatott film. A vetítéseket beszélgetés követi a portréfilmek szereplőjével és készítőivel.

Kiosztották a MOST FESZT 2019 díjait
Befejeződött az immáron ötödik alkalommal a tatabányai Jászai Mari Színházban megrendezett és az MMA Színházművészeti Tagozata által is támogatott MOnodráma és STúdiószínházi FESZTivál, vagyis a MOST FESZT 2019. A március 20. és 24. között zajló fesztivál öt napja alatt tíz előadást (négy monodrámát és hat stúdiószínházi produkciót) láthatott a közönség, a Cím nélkül hajlék-kaland-játék versenyen kívüli előadásként szerepelt. A Magyar Művészeti Akadémia különdíját a temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház által színre vitt Apró kozmikus félreértés című mágikus valóság kapta, ami Forgách András 12 nő voltam című műve nyomán készült Csábi Anna rendezésében.