PoszTerra – V4 Plakát Vándorkiállítás

Pályázatok
Pályázatok a covid–19 okozta gazdasági kiesések enyhítésére:• MMA-21-KF500
• MMA-21-MH750
Figyelem! A jelentős pályázói érdeklődés miatt a koronavírus-világjárvány kulturális, művészeti szférát érintő hatásának enyhítésére szolgáló, MMA-21-MH750 kódú pályázat beadása 2021-02-17-én 24:00-kor lezárásra kerül.
MMA-20-MHM és MMA-20-OMM döntési listája




Elhunyt Farkas Árpád költő
Február 7-én este, életének 77. évében súlyos betegség után elhunyt Farkas Árpád Kossuth-díjas költő, író, műfordító, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja, a Háromszék volt főszerkesztője. Sütő András szavaival, ő volt az a költő, aki „drámai módon ábrázolta az erdélyi magyartalanítás néma rettenetét" és akinek világlátása áll talán legközelebb Kós Károly transzszilván világlátásához. A Magyar Művészeti Akadémia Farkas Árpádot saját halottjának tekinti.

Hamlet, a magyar
Ezzel a címmel jelent meg Ablonczy Lászlónak, az MMA rendes tagjának legújabb könyve, amely arra vállalkozott, hogy megismerteti az olvasókkal a dán királyfi diadalmas, magyarországi útját. A legtöbb ember számára Hamlet magyarítása egyértelműen Arany Jánoshoz kötődik, a könyvben azonban megismerhetünk minden jelentősebb más fordítást is, továbbá színházi történeteket, rendezői koncepciókat, főszereplőket – mindezt nagyon közérthető, mégis tudományos igényű fejtegetésekkel. Az esszékötet amellett, hogy az 1795 és 1956 közötti időszakra és Shakespeare örökbecsű művére koncentrál, betekintést enged a tágabb értelmű magyarországi színjátszásba, és különösen a 20. századi leírásoknál a trianoni gyász magyar művészetre gyakorolt hatására is. A kötetet az MMA Kiadó adta ki.

„Földik voltunk, a határt meg emberek húzták, nem az Isten."
A 80 éve született Gion Nándorra emlékezik Temesi Ferenc
Ma, február 1-jén lenne nyolcvanéves Gion Nándor (1941, Szenttamás – 2002, Szeged), a délvidéki magyarság sorsát ábrázoló egyik legjelentősebb huszadik századi prózaíró, a Magyar Művészeti Akadémia posztumusz tiszteleti tagja. Regényei közül több még életében kanonizálódott, a műveiből készült fordításoknak, színpadi, rádiós és televíziós feldolgozásoknak köszönhetően egyre többen ismerték és kedvelték meg hőseit. Életművéről és annak hatásáról Temesi Ferenc íróval beszélgettünk.
Sára Sándor emlékére hirdetik meg a lakiteleki filmszemlét
Novemberben lesz a lakiteleki filmszemle, amelyet idén az egyik legnagyobb operatőr, filmrendező, Sára Sándor, az MMA néhai tagja emlékére hirdetnek meg, aki a szemle alapítója is volt – jelentette be a hétvégén Lezsák Sándor, az Országgyűlés alelnöke, a Lakitelek Népfőiskola alapítója. Az idei, huszadik alkalommal megrendezett lakiteleki filmszemlére október 1-jéig lehet nevezni. A versenyre falvak, városok, iskolák televízióinak, filmkészítő közösségeknek és magánszemélyeknek a jelentkezését várják az ország határain túlról is olyan, 2015 után egyénileg vagy csoportosan készített magyar nyelvű alkotással, amely a korábbi lakiteleki filmszemléken még nem szerepelt.