Művészetelmélet
Filmes anyaggal bővült az MMA-lexikon

Lajtha László az I. világháborúban
Könyvbemutató, kiállítás és emlékhangverseny
A 20. század első felének egyik legnagyobb magyar zeneszerzője és népzenekutatója, Lajtha László (1892–1963) – huszonkét esztendősen hazaszeretetétől vezérelve vonult be a frontra és a háború végéig szolgált. Ebből a több mint négy esztendős időszakból számos értékes dokumentum és tárgyi emlék maradt fenn, amelyeket a február 16-án megnyílt tárlaton tekinthetnek meg az érdeklődők. A kiállítás kurátora Solymosi Tari Emőke, az MMA Művészetelméleti Tagozatának vezetője.

Könyv és kiállítás Lajtha László tiszteletére
Februárban könyvbemutatóval és kiállítással emlékeznek meg Lajtha László zeneszerzőről, népzenekutatóról. Az Ős és utód nélkül Fábián László írásai Lajtha Lászlóról A Lajtha házaspár és Fábián László levelezése című kötet szerkesztője, illetve a Lajtha László az I. világháborúban című tárlat kurátora Solymosi Tari Emőke zenetörténész, a Magyar Művészeti Akadémia Művészetelméleti Tagozatának vezetője.

Sipos János: Kirgiz népdalok
Megjelent Sipos János népzenekutató Kirgiz népdalok (Kyrgyz Folksongs) című tanulmánykötete a l'Harmattan kiadónál. A könyvben a szerző a magyar népzene keleti elemeinek eredetét kutatva végzi el a kirgiz terület összehasonlító elemzését.

Művészetelméleti–szellemi műhely és ösztöndíjprogram indult
A Magyar Művészeti Akadémia és a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Molnár Tamás Kutató Központjának együttműködésében művészetelméleti–szellemi műhely kezdi meg működését.

„Magyarul európai"
Száz éve született Supka Magdolna műtörténész
Közel negyven kortárs festő-, grafikus-, textil- és szobrászművész alkotásait mutatja be a Supka Magdolna Széchenyi-díjas művészettörténész emlékére rendezett kiállítás a Pesti Vigadóban. A Magyar Művészeti Akadémia (MMA) posztumusz tiszteleti tagjának 100. születésnapjára emlékező tárlatot Fekete György, az MMA elnöke és Wehner Tibor művészettörténész nyitotta meg.