Csomópontok
A hatvanéves Turi Attila építőművész, az MMA rendes tagjának és alkotótársainak kiállítása 2019. december 4-től február elejéig látható a Pesti Vigadóban. A három évtized alkotásait bemutató kiállítás képet ad a változatos életműről, ami a családi házaktól az iskolákon át a nagy összefogással megvalósított programszintű beregi és a vörösiszap-katasztrófa utáni újjáépítési munkákig ível. A kiállításon bemutatott műveket átszövi a Makovecz Imre nevével fémjelzett organikus iskola közös története, a mester szemléletmódja és a Kós Károly Egyesülés szellemisége. A készülő tárlatról Turi Attilát kérdeztük.
ÚJ CÍMEN A TITKÁRSÁG!
Számlázási címünk 2019. szeptember 1-től: Magyar Művészeti Akadémia Titkársága / 1062 Budapest, Andrássy út 101.
Pályázatok
MMA-19-P kódú pályázat eredménye
► Segédlet pályázati elszámolásokhoz
„SZENTENDRE – KULTÚRPART 2019" kulturális és szabadidőközpont a Duna-korzón
pályázati kiírás
Az MMA 2019–2022. évekre szóló művészeti ösztöndíj pályázata nyertesei (Pályázati kód: MMKI-Ö-19)




FELHÍVÁS a Magyar Művészeti Akadémia nem akadémikus tagságára való jelentkezésre
A Magyar Művészeti Akadémia (MMA) 2019. január 2. napjától ismételten biztosítja felvételi kérelem benyújtásának lehetőségét a nem akadémikus tagságra. A Magyar Művészeti Akadémiáról szóló 2011. évi CIX. törvény alapján az kérheti nem akadémikus tagként való felvételét a köztestületbe, aki DLA fokozattal, a köztestület alapszabályának 2. mellékletében meghatározott hazai művészeti szakmai elismeréssel, vagy külföldi szakmai elismeréssel rendelkezik.

MMA-portréfilmek 2019-ben
2019-ben is folytatódik a Magyar Művészeti Akadémia portrésoroza a köztelevízió csatornáin. Az MMA megbízásából készülő 52 perces portréfilmek az M5, valamint a Duna World csatornákon láthatók. A nézők hetente olyan akadémikus és nem akadémikus művészek életútjába, gondolkodásába nyerhetnek bepillantást, akik jelentősen befolyásolták, alakították a magyar művészeti életet. Januárban lesz látható például Bereményi Géza portréfilmje, a nemzet művészévé is választott Kiss Anna portréja pedig 80. születésnapja alkalmából kerül műsorba, februárban a felvidéki színjátszás meghatározó alakjáról, Boráros Imre színművészről, valamint a szintén nemzet művésze, Schrammel Imre keramikusművészről forgatott portrékat lehet megtekinteni.

Jelhagyások
Polgár Csaba tárlata a Vigadóban
A Vigadó Galéria gyakran teremt alkalmat arra, hogy szerényebb vagy nagyobb volumenű életműveket elsőként vagy ismét a figyelem középpontjába emeljen. Néha annak okán, hogy egy alkotó tevékenysége, vagy egyéb területeken kifejtett alkotómunkája mellett képzőművészeti alkotásai kevéssé ismertek, néha azért, mert az alkotót ez megilleti a tisztelet okán. Jelen helyzetben, Polgár Csaba esetében e két szempont sajnálatosan találkozott össze: ugyanis emléktárlat jelenik meg a Vigadó kiállítótereiben Jelhelyzetek címmel – mivel az alkotó két éve elhunyt –, az életmű talán kevéssé ismert képzőművészeti-festészeti anyagát összefoglaló válogatás, hogy ezen területen született alkotásaival is megismerkedhessünk, vagy újfent emlékezetünkbe idézhessük őket.

Semmelweiset álmodni
Néhány nap és zárul a Semmelweis-emlékév. A magyar kormány tavaly novemberben nyilvánította a 2018-as évet a 200 évvel ezelőtt született tudósra emlékezve, Semmelweis-évnek. Számtalan konferencia, szimpózium, megemlékezés mellett a világhírű Madarassy István – az MMA nem akadémikus köztestületi tagja – több, Semmelweiset megörökítő művét is felavatták a világ különböző pontjain. Erről és a szobrász, ötvösművész pályájáról beszélgettünk.