Főépítész-toborzó

Horváth Zoltán az építész feladatáról, az értékmentés-értékteremtés kettősségéről és a vágyaink szerinti életről
 
Az iskolai év kezdetén mintegy 620 diák és félszáz pedagógus vehette birtokba a több mint hárommilliárd forintból megújult Ceglédi Kossuth Lajos Gimnáziumot. A felújítás terveit a Triskell Építész Iroda készítette, amelynek vezető tervezőjével, az Ybl Miklós- és Pro Architectura díjas Horváth Zoltánnal, a Magyar Művészeti Akadémia köztestületi tagjával az alföldi szecesszióról, a helyben boldogulás lehetőségeiről és a közösség szolgálatáról is beszélgettünk.
2024/09/13


 

  Közérdekű adatok

  Pályázatok


MŰKÖDÉSI TÁMOGATÁSBAN RÉSZESÜLŐK LISTÁJA – 2024.


AZ MMA-24-P1 KÓDJELŰ PÁLYÁZAT EREDMÉNYE


MŰVÉSZETI PROGRAM PÁLYÁZATI KIÍRÁSA 2024-P2

Beadási határidő: 2024. július 3.
 


 

„A nagyharsányi csata emlékhelye 2023"

építészeti pályázat zárójelentése

Magyar Művészet folyóirat

 

A Pesti Vigadó kiállításai
minden nap 10:00 és 19:00
között 
tekinthetőek meg.


2024. július 22. és augusztus 11.
között az intézmény zárva tart!

Információk, időpontok és jegyárak ––> Pesti Vigadó

Hírlevél

Átélte és mély empátiával kezelte a helyzeteket

Balázs Mihály Turányi Gáborról és a róla szervezett szimpóziumról
 
A Magyar Építőművészek Szövetsége Székházban kiállításmegnyitóval és előadással, valamint kerekasztallal emlékeztek április 26-án Turányi Gáborra, az MMA néhai tagjára. A felkért hozzászólók között volt Balázs Mihály építész, az MMA rendes tagja is, akit villáminterjúnkban elődjéről és a most érlelődő új építész generációról kérdeztünk.  

2024/05/03

„Kapunk egy kulcsot"

Sebestyén Márta táncházról, táncos anyanyelvről és békéről

A képzőművészetben is tehetséges volt, a főiskola kapujában mégis a népzene és néptánc iránt érzett szenvedélye vált hivatássá. Édesapja ugyan gyanakvással és idegenkedve fogadta pályáját, nem úgy, mint ma már kilencven éves édesanyja, aki Kodály tanítványa volt. Vallja, hogy nemcsak a népzenétől, hanem más zenei ágaktól is sokat kapott, pedig a Beatles-korszakban Lajtha László széki gyűjtéseivel „zavarta" a házban lakó Halmos Béla álmát. Sebestyén Márta híres zenei emlékező tehetségéről, s a közelmúltban Táncház Díjjal ismerték el öt évtizedes munkásságát. 

2024/05/02

„Kötelességemnek érzem zeneszerzőinket inspirálni új darabok komponálására"

Boldoczki Gábor a trombita kulturális szerepéről, egy pici postakürtről és a kínai előtapsolóról

Eötvös Péter Echo című művének magyarországi bemutatójára is sor kerül Boldoczki Gábor trombitaművész és Iveta Apkalna lett orgonista kamarakoncertjén, május 7-én a Müpában. Hogyan vált színpadképes, szólisztikus hangszerré az egyszerű rézcső? A „harmadik évezred trombitazsenije", a Magyar Művészeti Akadémia levelező tagja ennek a folyamatnak a tanulságait ismertette áprilisi székfoglaló előadásában.

2024/04/30

Szolfézsóra a kanadai expón

Száz éve született Szőnyi Erzsébet

Az MMA Zeneművészeti Tagozata emlékestet rendezett áprils 24-én Szőnyi Erzsébet századik születésnapjának előestéjén a Magyar Művészeti Akadémia Makovecz Imre utcai szalonjában. A háznagy szerepét Tóth Péter tagozatvezető, az MMA rendes tagja töltötte be, az eseményt megtisztelte jelenlétével Turi Attila, az MMA elnöke is.

2024/04/29

Magyarország az üvegművesség oktatásában nagyhatalom

Megnyílt a 6. GlasSpring kiállítás

A kézműves üvegkészítés tudása felkerült az UNESCO szellemi kulturális örökségének reprezentatív listájára, az erről szóló okleveleket 2024. április 24-én, a 6. GlasSpring kortárs üvegművészeti kiállítás megnyitóján adták át a szakmát hitelesen képviselő, köztiszteletben álló személyeknek. Megnyitóbeszédében Pattantyús Gergely üvegtervező iparművész matematikailag leírható mozdulatsorról, felhasználóbarát formatervezőről és az emberhez méltó munka lehetőségeiről osztotta meg gondolatait.

2024/04/29

Pályázat műteremlakásokra

Az MMA is tagja az Alkotóművészeti Műteremlakás Bizottságnak

Az időszakos pályázati kiírásokra minden olyan képzőművész, iparművész, illetve fotóművész pályázhat, aki önálló művészeti tevékenységgel rendelkezik. Az önkormányzati tulajdonú műteremlakások bérlőkijelölési feladata 2023. július 1-től a Ludwig Múzeum-Kortárs Képzőművészeti Múzeumhoz került, az intézményen belül az Alkotóművészeti Koordinációs Iroda látja el a feladatot.

2024/04/26

Zielinski Szilárd építőmérnökre emlékeztek

A Fiumei úti sírkertben Turi Attila, az MMA elnöke is beszédet mondott

A száz éve elhunyt Zielinski Szilárd építész-, út- és vasúttervező mérnökre, egyetemi tanárra, a vasbeton alkalmazásának első meghonosítójára emlékeztek szerdán a Nemzeti Örökség Intézete (NÖRI) szervezésében az évfordulóra felújított síremlékénél a Fiumei úti sírkertben.

2024/04/26

Párbeszédben a Magyar Építészeti Központ és Múzeumért

A tervpályázat győztesei mutatták be terveiket

Szakmai műhelybeszélgetést szervezett a Magyar Építészeti Múzeum és Műemlékvédelmi Dokumentációs Központ (MÉM MDK) 2024. április 19-én a Magyar Építészeti Központ és Múzeumra 2023-ban kiírt nemzetközi tervpályázattal kapcsolatban. Az épület, melynek koncepciótervén több mint százan dolgoztak a múlt heti leadásig, már nem csak a rajzokon létezik, maketteken, tetőhéjának kerámiáin keresztül tapinthatóvá vált. Az eseményen a legjobb terveket személyesen mutatták be készítőik. 

2024/04/26

Elhunyt András Ferenc filmrendező

Életének 82. évében, 2024. április 25-én elhunyt András Ferenc, Nemzet Művésze címmel kitüntetett, Kossuth-díjas és Balázs Béla-díjas magyar filmrendező, forgatókönyvíró, producer, a Magyar Művészeti Akadémia (MMA) rendes tagja. Filmjeinek eredetisége, sajátos hangja, ironikus, groteszk társadalomrajza, összetett történelemszemlélete a nagyjáték- és a televíziós filmnyelvben egyaránt hiteles. Legismertebb alkotásai (Veri az ördög a feleségét - 1977, Dögkeselyű - 1982, A nagy generáció - 1986) révén vált a magyar filmművészet egyik legérdekesebb karakterévé. András Ferencet a Magyar Művészeti Akadémia saját halottjának tekinti.


András Ferenc búcsúztatása 2024. május 24-én, pénteken 13:30 órakor lesz a Budapest-Belvárosi Nagyboldogasszony Főplébánia-templomban (1056 Budapest, Március 15. tér)
gyászmise keretében, a katolikus egyház szertartása szerint.

2024/04/25

Szent Istvántól Berliozig

Beszélgetés Rátóti Zoltánnal

Újból látható április 27-től a Nemzeti Színházban Sík Sándor István király című drámája Rátóti Zoltán színművész, a Magyar Művészeti Akadémia alelnöke főszereplésével, illetve megtekinthető az általa rendezett Ők tudják mi a szerelem, Hubay Miklós író, a köztestület posztumusz tiszteleti tagjának színműve, amelynek televíziós adaptációja a közelmúltban készült el. Az egykor Tolnay Klári és Sinkovits Imre nevével fémjelzett legendás darab mostani főszereplői a színpadon és a tévéfilmben is Blaskó Péter és Udvaros Dorottya

2024/04/24

A magyar film napja 2024

A Film- és Fotóművészeti Tagozat vetítéssorozata

A Magyar Művészeti Akadémia Film- és Fotóművészeti Tagozata a magyar film napja alkalmából idén is vetítéssorozatot tervez április 29-én és 30-a között. Az Uránia Nemzeti Filmszínházban a vetítéseket követően pódiumbeszélgetésekre kerül sor az alkotók részvételével, ahol a moderátor Buglya Sándor filmrendező, az MMA elnökségi tagja lesz.

2024/04/23

Közkinccsé tett irodalmi hagyatékok

Az MMA Kiadó gondozásában megjelent Az elveszett nemzedék – Albert Gábor válogatott levelezése 1952-2003 és a Cseres Tibor Napló 1956-1993 című köteteket mutatták be április 4-én a Petőfi Irodalmi Múzeumban. Az irodalmi szempontból két hiánypótló kordokumentumról való beszélgetésen megjelent mások mellett Albert Gábor özvegye, Albert Zsuzsa és Cseres Tibor lánya, Cseres Judit is.

2024/04/23
最初へ 最後の
// ]]>