PoszTerra – V4 Plakát Vándorkiállítás

Pályázatok
Pályázatok a covid–19 okozta gazdasági kiesések enyhítésére:• MMA-21-KF500
• MMA-21-MH750
Figyelem! A jelentős pályázói érdeklődés miatt a koronavírus-világjárvány kulturális, művészeti szférát érintő hatásának enyhítésére szolgáló, MMA-21-MH750 kódú pályázat beadása 2021-02-17-én 24:00-kor lezárásra kerül.
MMA-20-MHM és MMA-20-OMM döntési listája




„Szív nélkül játszani nem érdemes"
Beszélgetés Oberfrank Pállal
„A szeretet és a bizalom légkörében a szív és lélek is bátrabban rezzen meg" – vallja Oberfrank Pál, Jászai Mari-díjas színművész, érdemes művész, az MMA rendes tagja. A Veszprémi Petőfi Színház igazgatója arról is mesélt, hogy hogyan lehet a közönséget, a színházi közösséget összetartani egy világjárvány idején, és hogy milyen kapaszkodót nyújt a művészet, néha rendhagyó tartalommal és módon a hétköznapokhoz. (Kurucz Éva interjúja.)

Mától lehet pályázni a Magyar Művészeti Akadémia hároméves ösztöndíjára
Negyedik alkalommal hirdeti meg művészeti alkotómunkát támogató ösztöndíjpályázatát a Magyar Művészeti Akadémia. A nyertesek (100 fő) három évre szóló, havi bruttó 200 000 forint összegű művészeti ösztöndíjra lesznek jogosultak. Jelentkezni 2021. február 8-tól lehet az MMA Művészetelméleti és Módszertani Kutatóintézet online felületén, a pályázatok leadásának határideje 2021. március 22.

Elhunyt Farkas Árpád költő
Február 7-én este, életének 77. évében súlyos betegség után elhunyt Farkas Árpád Kossuth-díjas költő, író, műfordító, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja, a Háromszék volt főszerkesztője. Sütő András szavaival, ő volt az a költő, aki „drámai módon ábrázolta az erdélyi magyartalanítás néma rettenetét" és akinek világlátása áll talán legközelebb Kós Károly transzszilván világlátásához. A Magyar Művészeti Akadémia Farkas Árpádot saját halottjának tekinti.

Hamlet, a magyar
Ezzel a címmel jelent meg Ablonczy Lászlónak, az MMA rendes tagjának legújabb könyve, amely arra vállalkozott, hogy megismerteti az olvasókkal a dán királyfi diadalmas, magyarországi útját. A legtöbb ember számára Hamlet magyarítása egyértelműen Arany Jánoshoz kötődik, a könyvben azonban megismerhetünk minden jelentősebb más fordítást is, továbbá színházi történeteket, rendezői koncepciókat, főszereplőket – mindezt nagyon közérthető, mégis tudományos igényű fejtegetésekkel. Az esszékötet amellett, hogy az 1795 és 1956 közötti időszakra és Shakespeare örökbecsű művére koncentrál, betekintést enged a tágabb értelmű magyarországi színjátszásba, és különösen a 20. századi leírásoknál a trianoni gyász magyar művészetre gyakorolt hatására is. A kötetet az MMA Kiadó adta ki.