Átadták a Magyar Művészeti Akadémia Elismerő Okleveleit


PÁLYÁZAT AZ ÉPÍTÉSZET OTTHONÁNAK
MEGTEREMTÉSÉRE

Pályázatok
„a Nagyharsányi csata emlékhelye 2023"
Pályázati kiírás
MŰVÉSZETI PROGRAM PÁLYÁZATI KIÍRÁSA (MMA-23-P)
Beadási határidő: 2023. április 24.





Felfedező: 1956 a zenében
Mit ér az ember, ha magyar?
Miért az Egmont-nyitány lett az 1956-os forradalom és szabadságharc zenei szimbóluma? Hogyan reflektáltak kortárs zeneszerzőink október 23-ára és november 4-ére? A Kossuth rádió Felfedező – nyelvről, irodalomról, zenéről című műsorában 1956-hoz kapcsolódó zeneműveiről mesélt Tóth Péter és Dubrovay László zeneszerző, valamint Kocsár Balázs karmester.

Az MMA regionális munkacsoportjai és irodái
A Magyar Művészeti Akadémia 2022. őszi közgyűlése regionális munkacsoportok létrehozásáról döntött annak érdekében, hogy a köztestület a hazai és a határon túli magyarlakta területeken tovább erősítse a művészeti-kulturális életben aktív jelenlétét, segítse a helyi szintű kapcsolatépítést. A munkacsoportok Debrecenben, Győrben, Kecskeméten, Miskolcon, Pécsett, Szegeden és Veszprémben működnek akadémikus és nem akadémikus köztestületi tagokkal. 2023. október 2-ával minden regionális munkacsoport elfogadta jövő évi munkatervét.

Ünnepi megemlékezés és koszorúzás a Magyar Írószövetségben
Végh Attila kapta az írószövetség Arany János-díját
Kiemelkedő irodalmi munkásságáért az idén Végh Attilának ítélte oda az 1995-ben alapított Arany János-díjat a Magyar Írószövetség Arany János Alapítványának kuratóriuma. Az elismerést a szövetség október 23-ai rendezvényén adták át Budapesten. Szentmártoni János, a Kulturális és Innovációs Minisztérium helyettes államtitkára ünnepi beszédében az 1848-as és az 1956-os forradalomra emlékezve kiemelkedően fontosnak nevezte az írástudók, a társadalom szellemi elitjének felelősségét.

Petőfi és Tóth József jelképes találkozása
Szoboravatás a szentesi színházi évadnyitón
Szoboravatóval, kiállítással és színházi előadással nyitotta meg harmadik évadát a szentesi Tóth József Színház, melyet a teátrumot üzemeltető Békéscsabai Jókai Színház Szentes nagy szülöttének, a 19. századi magyar színjásztás meghatározó alakjának ajánlott.