PoszTerra – V4 Plakát Vándorkiállítás

Pályázatok
Művészeti program pályázati kiírása:• MMA-21-P
Pályázatok a covid–19 okozta gazdasági kiesések enyhítésére:
• MMA-21-KF500
• MMA-21-MH750
A koronavírus-világjárvány kulturális, művészeti szférát érintő hatásának enyhítésére szolgáló, MMA-21-MH750 kódú pályázat beadása 2021-02-17-én 24:00-kor lezárásra került.
MMA-20-MHM és MMA-20-OMM döntési listája




Elhunyt Almási István népzenekutató
Március 8-án, 86 éves korában – szülővárosában, Kolozsvárott – elhunyt Almási István Szabolcsi Bence-díjas népzenekutató, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja. Almási István az erdélyi magyar népzenekutatás első számú szaktekintélye volt, aki igen nehéz körülmények között a legmagasabb szakmai és erkölcsi igényeket kielégítő tudományos életművet hozott létre. Almási Istvánt a Magyar Művészeti Akadémia saját halottjának tekinti, temetéséről később intézkednek.

„Több új előadásunk teljesen készen áll a majdani nyitáskor arra, hogy azonnal játszhassuk!"
Interjú Kubik Annával
„Színházat nem lehet elméletben csinálni!" – véli Kubik Anna. A Kossuth-díjas színművész, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja a Debreceni Csokonai Színházban több darabot is próbál: a Dürrenmatt klasszikus címszerepéről és a művészet pandémia alatti „lélekmentéséről" is kérdeztük.
(Kurucz Éva interjúja)

Egy európai Kolozsváron
Rövid idő alatt két könyvet is megjelentetett a Magyar Művészeti Akadémia Harag Györgyről (1925–1985), akire – bár emlékét díjak, történetek, intézmények őrzik – a tavaly indult emlékévvel próbálja újból ráirányítani a közelmúltban megkopott figyelmet a köztestület. Harag György az erdélyi és a magyar színháztörténet kimagasló alakja. A zsidó származású színházrendező, színész túlélte az 1944-es deportálást, majd korának egyik leghíresebb, legtöbbet emlegetett rendezőjévé vált. A haláltábor poklát is megjárt rendezőóriás szenvedélyes gondolkodó is volt. A háromnyelvű (magyar–román–angol), fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrált album életének-munkásságának legfontosabb állomásait mutatja be, míg a szöveggyűjtemény interjúk, naplórészletek, személyes visszaemlékezések segítségével enged bepillantást ennek a hatalmas életműnek a kulisszatitkaiba.

„Csúcson kell lennem mind technikailag, zeneileg, érzékenységben…"
Interjú Bogányi Gergellyel
„Meg kell hallgatni a felvételeit, szerencsére van belőle elég sok! De nemcsak füllel, hanem inkább egy nyitott értelemmel" – mondja Cziffra György zenei örökségéről Bogányi Gergely. A Kossuth-díjas és Liszt Ferenc-díjas zongoraművész, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja közelgő koncertjeiről és egy készülő CD-ről is mesélt. (Kurucz Éva interjúja)