Képzőművészet
LXXX – Csíkszentmihályi Róbert szobrászművész kiállítása

Üresség – Molnár Sándor kiállítása
Festmények | 2006–2016
Az MMA Pesti Vigadóban látogatható kiállítása válogatást mutat be az idén nyolcvanesztendős Molnár Sándor képzőművész legutóbbi alkotói korszakából, a levegő-, üresség-, vagy másként halál-képek közül, az eddig még alig kiállított fehér sorozatból. Ugyanennek a sorozatnak színes képei 2006-ban voltak láthatók a Budapest Galériában. Az azóta eltelt tíz esztendő a fogyó színek és a növekvő fény képeit hozták Molnár festészetében.

'56-os oltár – Véssey Gábor tárlata
„Az ember a szabadságban éli meg igazi természetét"
A Szent István Bazilika Lovagtermében október 31-ig látogatható Véssey Gábor, az MMA rendes tagja '56-os oltár című tárlata, mely egyszerre kapcsolódik a forradalom hatvanadik évfordulójához, a Szakrális Művészetek Hetéhez és a Magyar Festészet Napja rendezvényeihez.
Az idő nyomában
Bartusz György Munkácsy Mihály-díjas felvidéki képzőművész, az MMA rendes tagja munkáiból – szobraiból, festményeiből és rajzaiból – nyílt tárlat a budapesti Forrás Galériában. A Nemzetstratégiai Kutatóintézet Kárpát-haza Galéria sorozatának keretében rendezett, október 14-ig látható kiállítás többek között a Tér-idő sorozat plasztikáit, a Csendesített gesztusok rajzait és a Kép időnyommal című 1967-es festményt is bemutatja.

Magyar ipar- és képzőművészek Rómában
Az ezüsttől a vasig, illetve Hiperrealisták címmel magyar ipar- és képzőművészek alkotásaiból nyílt csoportos tárlat a Római Magyar Akadémián szeptember 12-én. A kiállítók között szerepel az MMA több tagja: Katona Katalin, Kótai József, Laczák Géza ötvösművészek, valamint Jovián György festőművész. A megnyitón mások mellett részt vett Fekete György, az MMA elnöke, Paczolai Péter nagykövet és Keppel Márton művészettörténész, a köztestület Iparművészeti és Tervezőművészeti Tagozatának titkára is.

Példa és érték
A MAGYAR MŰVÉSZETI AKADÉMIA TAGJAI AZ IDEI PRIMA DÍJAZOTTAK KÖZÖTT
Magyar irodalom kategóriában Ács Margit író, magyar képzőművészet kategóriában Benkő Imre fotográfus, Bukta Imre képzőművész és Olasz Ferenc fotográfus, filmrendező. Magyar színház- és filmművészet kategóriában Marton László rendező, színigazgató; magyar építészet és építőművészet kategóriában Tima Zoltán építész; magyar zeneművészet kategóriában Medveczky Ádám karmester.