Képzőművészet
LXXX – Csíkszentmihályi Róbert szobrászművész kiállítása

Reformáció 500 – Szalay Lajos bibliája
A 20. századi grafika egyik legnagyobb alakja, Szalay Lajos, az MMA posztumusz tiszteleti tagja bibliai ihletésű grafikáiból nyílt kiállítás a debreceni MODEM-ben. A 2017. február 19-ig megtekinthető tárlat a teremtés, a szövetség, a kegyelem, a kísértés és az ígéret témáját járja körül. A Reformáció 500 – Szalay Lajos bibliája című kiállítás mellett Korniss Péter fotóművész munkái is megtekinthetők a Modem Modern és Kortárs Művészeti Központban.
Gross Arnold emléktáblája
„Annyi baj, gond, bánat és szörnyűség vesz körül minket a világban, hogy azt nem szabad még a művészetbe is beengedni." Ezen ars poéticája miatt ábrázolnak egy különös mesevilágot, benne manókkal, fákkal Gross Arnold festő- és grafikusművész, a néhai Nemzet Művésze rézkarcai, akinek tiszteletére november 25-én avatott emléktáblát a II. Kerületi Önkormányzat és a Magyar Művészeti Akadémia Budapesten a Keleti Károly utcában.

Görgei-emlékév Visegrádon
2016-ban emlékezünk Görgey Artúr (1818–1916) halálának 100., 2018-ban születésének 200. évfordulójára. Visegrád Város Önkormányzata a MNM Mátyás Király Múzeummal, helyi intézményekkel, civil szervezetekkel 2016-ban meghirdette a „Görgei-emlékévet", amelynek eseményei mellett kiemelkedő helyet foglal el egy visegrádi Görgey-szobor felállítása 2018-ban.

Rajzünnep Salgótarjánban
A Magyar Művészeti Akadémia Képzőművészeti Tagozatának szakmai különdíját Rácmolnár Sándor grafikusművész kapta a III. Országos Rajztriennálén, Salgótarjánban. A fődíjat Mátyási Péter grafikusművésznek ítélték. A Dornyay Béla Múzeum, a Magyar Grafikusművészek Szövetsége és A Magyar Grafikáért Alapítvány rendezte – és az MMA által kiemelten támogatott – országos grafikai mustra 2017. február 4-ig várja a látogatókat.

Az első aranykor
Az Osztrák–Magyar Monarchia festészete és a Műcsarnok
A Magyar Művészeti Akadémia intézménye, a budapesti Műcsarnok jubileumi kiállítással ünnepli épülete megnyitásának 120. évfordulóját. Az intézmény létrehozása és felavatása a Monarchia és Magyarország virágzásának idejére esett. Az első aranykor című tárlat e korszak festmény-remekeiből válogat.