Képzőművészet
Departure – képzőművész ösztöndíjasok kiállítása
Ösztöndíjasok kiállításai
Május 8-ig látogatható a Pesti Vigadó 6. emeleti kiállítótermeiben Departure, valamint Stimulus címmel az a két művészeti „testvérkiállítás", ahol az MMA korábbi ösztöndíjasainak, képzőművészek és iparművészek alkotásai tekinthetők meg. A tárlatok hagyományt kívánnak teremteni azzal, hogy a Magyar Művészeti Akadémia – a hazai művészeti életbe egyre jobban beágyazodó – ösztöndíjprogramjának végzős mentoráltjainak nyújt lehetőséget, hogy számot adjanak hároméves művészeti tevékenységükről és a közvélemény előtt is felmutassák annak „gyümölcseit". A kiállítások vegyes és izgalmas képet mutatnak, ez egyben azt is jelenti, hogy az alkotások, festmények, installációk, szobrok, illetve design tárgyak között nézelődve minden látogató találhat olyan művet, amely megszólítja.

Somogyi Győző hősei
Somogyi Győző festő- és grafikusművész, akadémikus, a nemzet művésze Magyar hősök arcképcsarnoka című nagyszabású képzőművészeti kiállítása nyílt meg március 8-án, és négy hónapon keresztül, július 31-ig látható a sepsiszentgyörgyi Lábas Házban, ahol jeles magyar személyiségek portréit mutatja be a Székely Nemzeti Múzeum. A történelmi arcképcsarnok száz magyar hadtörténeti személy portréjának gyűjteménye, amely Attila hun királytól Maléter Pál ezredesig azon hősöknek kíván emléket állítani, akik történelmünk során a hazát védelmezték. A tárlat kurátora Tóth Norbert, a Forrás Művészeti Intézet igazgatója, támogatója többek között a Magyar Művészeti Akadémia.

Somogyi Győző művei Varsóban
Az idén nyolcvan esztendős Somogyi Győző alkotásaiból nyílt kiállítás Varsóban március 31-én a Királyi Łazienki Múzeumban. A június végéig látható tárlat mintegy félszáz festmény, egyedi és sokszorosított grafika, valamint számos illusztrált könyv és alkalmi nyomtatvány segítségével igyekszik felvázolni az MMA rendes tagja, a nemzet művésze munkásságát a hadtörténeti tárgyú ábrázolásoktól a tájképeken és csendéleteken át a portrékig.

Kinek a pokla ma Dante Pokla?
Képzőművészek emlékező kiállítása a Pesti Vigadóban
Az eredetileg 2021 őszén a Római Magyar Akadémián, a Dante halálának hétszázadik évfordulójáról megemlékező, olasz országos rendezvénysorozat részét képező kiállítás az MMA négy művészétől válogat olyan munkákat, amelyek a legnagyobb olasz költő leghíresebb művével, az Isteni színjátékkal, annak is Pokol énekével erős szellemi-művészi rokonságot mutatnak. Nem Dante-illusztrációkról, nem Dante teológiai poklát megjelenítő képekről van tehát szó, hanem a XX–XXI. századi ember földi poklának művészi feldolgozásáról.

Elhunyt Benedek György festő- és szobrászművész
2022. január 29-én, életének 88. évében, hosszan tartó, súlyos betegségben elhunyt Benedek György, Munkácsy Mihály-díjas festő- és szobrászművész, Magyarország Érdemes Művésze, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja. Benedek György festőként és szobrászként is jeles, kitűnő portretista volt. Nevezetesek grafikái, freskói is, de a nyolcvanas években a festészetről a szobrászatra váltott. Köztéri művei – portré- és monumentális szobrai, szakrális domborművei – Budapest mellett az országos számos településén (Kalocsán, Fonyódon, Derecskén, Balatonfüreden stb.) fellelhetők. Az elhunytat a Magyar Művészeti Akadémia saját halottjának tekinti.