Művészetelmélet
Filmes anyaggal bővült az MMA-lexikon
Nyitottság a felsőoktatásban, nyitottság a művészeti oktatásban
A felsőoktatás, azon belül a művészeti oktatás nemzetköziesedéséről rendezett konferenciát a Pesti Vigadóban a Magyar Művészeti Akadémia Művészetelméleti és Módszertani Kutatóintézete és az Európai Tudományos, Oktatási és Kutató Intézet (ETOKI Kft). A határokon átnyúló mobilitási programok vizsgálatán keresztül a hazánkban tanulmányokat folytató külföldi hallgatók motivációit, attitűdjeit, értékközvetítő szerepüket és a magyar felsőoktatásról kialakult véleményeket mutatták be a konferencia előadói, köztük Böcskei Elvira, az MMKI megbízott kutatója és Kucsera Tamás Gergely, az MMA főtitkára.
A Művészetelméleti Tagozat művészetpedagógiai különdíjasai
A Művészetelméleti Tagozat január 11-i ülésén napirend előtt köszöntötte a 2017. évi különdíjasait, akik kiemelkedő művészetpedagógiai munkásságuk méltatásaként részesültek a tagozati kitüntetésben. Solymosi-Tari Emőke tagozatvezető és Sulyok Miklós akadémikus laudálásával Fabényi Réka, dr. Gáll Ferencné Gróh Ilona, K. Udvari Katalin és Sinkó István pedagógusoknak adták át az okleveleket.
Magyar forgatókönyvírók
Tizennyolc alkotó életinterjúját tartalmazza a Magyar forgatókönyvírók I. című kötet, amelyet Kollarik Tamás és Köbli Norbert szerkesztésében jelentetett meg a Magyar Művészeti Akadémia Művészetelméleti és Módszertani Kutatóintézete. A kutatóintézet ezzel a kötettel a harmadik könyvsorozatát indítja el: a Documenta Artis sorozat azt a célt tűzi ki, hogy az oral history eszközeivel örökítse meg a még velünk élő alkotók gondolatait – közölte a könyv Pesti Vigadó-beli bemutatóján dr. Kocsis Miklós, az MMA MMKI igazgatója.

Keleti hatások mentén
Keleti hatások és motívumok a magyar művészetben címmel rendezett kétnapos konferenciát a Magyar Művészeti Akadémia a Műcsarnokban. A konferencia szervezője a Művészetelméleti Tagozat, azon belül Sipos János akadémikus, aki hangsúlyozta, hogy javaslatára már az alakuló ülésén elhatározta a tagság egy „keleti" tárgyú konferencia megszervezését, hiszen a téma már csak a kidolgozatlansága és szerteágazósága miatt is kiemelt figyelmet érdemel. „A keleti hatások témaköre közvetlenül magában foglalja azt a kérdést is, hogy a keleti örökségünk és a további keleti hatások mivel gazdagították művészetünkben a minket a honfoglalás óta folyamatosan érő erős nyugati művészeti irányzatokat."
A remény évei
Konferencia az 1960/1970-es évek művészetéről
A remény évei címmel került sor 2017. november 16-án és 17-én egy kétnapos konferenciára a Petőfi Irodalmi Múzeumban Csáji Attila festőművész, grafikus, fényművész, holográfus koncepciója alapján. Egy olyan konferencia összehívása volt a cél a kanonizálás, értékrendek témájában, ami a helyi értékekre való érzékenység növelését segítheti, s felhívja a figyelmet az értéktorzulások néhány alapokára: a trendek fetisizálására, a lemaradás-konfliktusra.