Állami kitüntetések a nemzeti ünnepen

Az 1848–49-es forradalom és szabadságharc évfordulója – március 15-e – alkalmából az Országházban, illetve a Pesti Vigadóban átadták a Kossuth- és Széchenyi-díjakat, valamint a Magyar Érdemrend kitüntetéseit, továbbá a Magyar Arany Érdemkereszt, érdemes művész, kiváló művész, valamint Babérkoszorú kitüntetéseket. Akadémikusaink közül is többen részesültek valamelyik elismerésben.
neljapäev, 14. Märts 2024. a


 

  Közérdekű adatok



Április 2-ig lehet pályázni
az MMA hároméves ösztöndíj­programjára!

  Pályázatok


Közlemény AZ MMA

MŰVÉSZETI PROGRAM
PÁLYÁZATI KIÍRÁSÁNAK
MÓDOSÍTÁSÁRÓL
---> Itt érhető el!


MŰVÉSZETI PROGRAM PÁLYÁZATI KIÍRÁSA (MMA-24-P)

Beadási határidő: 2024. február 7.

 

A linkre kattintva elérhető a pályázati rendszer: tamogatas.mma.hu

 



„A nagyharsányi csata emlékhelye 2023"

Pályázati kiírás
 

„A nagyharsányi csata emlékhelye 2023"
építészeti pályázat zárójelentése

Magyar Művészet folyóirat

 

A Pesti Vigadó kiállításai
minden nap 10:00 és 19:00 között
tekinthetőek meg.
Információk, időpontok és jegyárak ––> Pesti Vigadó

Hírlevél

Több mint 193 millió forint pályázati forrásról döntött az MMA

A Magyar Művészeti Akadémia az elmúlt évekhez hasonlóan 2020-ban is 200 millió forintos keretösszegű nyílt pályázatot hirdetett művészeti területen működő civil és egyéb szervezetek számára művészeti programok megvalósítására. A pályázaton idén is több mint hatszáz szervezet vett részt, a 308 sikeres pályázó összesen 193.437.800 forintot nyert el vissza nem térítendő támogatás formájában. Ennek alsó határa ötszázezer, míg felső határa egymillió forint. Az MMA által biztosított forrás segítségével így több száz új művészeti program valósulhat meg.

neljapäev, 7. Mai 2020. a

Elhunyt Scherer József

2020. május 2-án, életének 73. esztendejében elhunyt Scherer József, nyugalmazott egyetemi tanár, Ferenczy Noémi-díjas formatervező művész, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja. Scherer József sokoldalú, sokféle műfajban és területen – tervezőként, képzőművészként, oktatóként és szakíróként – egyaránt jelentős alkotó volt. Pályája során számos szakmai és oktatói reformterv megvalósítója volt, bő másfél évtizedig pedig a világ egyik leghíresebb autógyára, a Mercedes Benz tervezési és tervezőnevelési munkájában vett részt. „Ipari tervezőként a racionális, funkcionális tervezés híve vagyok. Emellett állandóan foglalkoztatnak a vizuális nyelvezet és a kreativitás kérdései. Ebből keletkeznek képzőművészeti indíttatású munkáim. Egyetemi oktatóként célom, hogy hallgatóimat felkészítsem a ma már nemzetközi szinten művelhető tervezőművészi hivatásra" – vallotta elköteleződéssel. A Magyar Művészeti Akadémia Scherer Józsefet saját halottjának tekinti.

pühapäev, 3. Mai 2020. a

„Büszkék lehetünk arra, hogy ilyen elnökünk volt"

Ritkán adatik meg egy kultúrpolitikus életében, hogy két, meghatározó kulturális intézmény létrejötte is az ő nevéhez kötődjön. Fekete Györgynek ez megadatott: ő volt az egyik alapítója, majd első elnöke a Nemzeti Kulturális Alapnak, majd csaknem két évtizeddel később a Magyar Művészeti Akadémia köztestületté válásánál bábáskodott, és annak volt két cikluson át az elnöke. Elsőként az ez utóbbi poszton őt 2017-ben váltó Vashegyi Györgyöt kérdeztük. (Bálint Ágnes interjúja)

pühapäev, 19. Aprill 2020. a

Elhunyt Fekete György, az MMA tiszteletbeli elnöke

Április 15-én elhunyt professor emeritus Fekete György belsőépítész, iparművész, a nemzet művésze, az MMA rendes tagja, a Magyar Művészeti Akadémia tiszteletbeli elnöke. Fekete György azok közé tartozott, akik igyekeztek láthatóvá tenni a sokszínű magyar kultúra egyedülálló lelkületét. Több évtizeden átívelő, rendkívül gazdag alkotói életműve mellett aktív kulturális közéleti tevékenységet vállalva dolgozott, valamint a Magyar Művészeti Akadémia elnökeként a hazai kulturális élet gazdagítását szolgálta lelkes elköteleződéssel. Kultúrpolitikusként az Antall-kormány helyettes-államtitkáraként létrehozta a Nemzeti Kulturális Alapot, majd 2011-től kiépítette „a magyar kultúra csúcsintézményét", az MMA-t, összhangban azzal, ahogy Makovecz Imre megálmodta. Fekete Györgyöt a Magyar Művészeti Akadémia mély fájdalommal gyászolja és saját halottjának tekinti.



kolmapäev, 15. Aprill 2020. a
Esimene Viimane
// ]]>