PoszTerra – V4 Plakát Vándorkiállítás

Pályázatok
Pályázatok a covid–19 okozta gazdasági kiesések enyhítésére:• MMA-21-KF500
• MMA-21-MH750
Figyelem! A jelentős pályázói érdeklődés miatt a koronavírus-világjárvány kulturális, művészeti szférát érintő hatásának enyhítésére szolgáló, MMA-21-MH750 kódú pályázat beadása 2021-02-17-én 24:00-kor lezárásra kerül.
MMA-20-MHM és MMA-20-OMM döntési listája



Bartók Anatóliában
Beszélgetés Sipos Jánossal, az MMA levelező tagjával
2019-ben jelent meg Bartók Béla Török népzene Kis-Ázsiában című könyve, a fenti címmel most kiadott munka ennek a műnek a folytatása. A szerző, Sipos János Szabolcsi Bence-díjas zenekutató, az MMA – a Művészetelméleti Tagozatban – tevékenykedő akadémikusa, az MTA Zenetudományi Intézet tudományos főmunkatársa, az Ankara Egyetem díszdoktora. Évtizedek óta gyűjti a török népek zenéjét. A két publikáció együtt alkot teljességet Bartók törökországi útjával kapcsolatban. Az MMA Kiadónál nemrégiben kiadott műről Sipos Jánost kérdeztük.

„Büszkék lehetünk arra, hogy ilyen elnökünk volt"
Vashegyi György Fekete Györgyről
Ritkán adatik meg egy kultúrpolitikus életében, hogy két, meghatározó kulturális intézmény létrejötte is az ő nevéhez kötődjön. Fekete Györgynek ez megadatott: ő volt az egyik alapítója, majd első elnöke a Nemzeti Kulturális Alapnak, majd csaknem két évtizeddel később a Magyar Művészeti Akadémia köztestületté válásánál bábáskodott, és annak volt két cikluson át az elnöke. Az ez utóbbi poszton őt 2017-ben váltó Vashegyi Györgyöt kérdeztük. (Bálint Ágnes interjúja)Felemelő érzés volt a lelátón ülni
Interjú Skardelli György építőművésszel
.
A nemzeti ünnep alkalmából 2020. március 15-én Áder János, köztársasági elnök Kossuth-díjat adományozott Skardelli György Ybl Miklós-díjas építész, érdemes művésznek, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagjának. Az indoklás szerint Magyarország számára kivételesen értékes művészi pályafutása során létrehozott, a funkcionalitást, a fenntarthatóságot és az esztétikumot tökéletesen ötvöző, a múltból átemelt és a kortárs építészeti értékeket összhangba hozó, a városkép egységét és sajátos jegyeit mindig szem előtt tartó tervezői-alkotói életműve elismeréseként. A friss Kossuth-díjas építészt kérdeztük.

Elhunyt Fekete György, az MMA tiszteletbeli elnöke
Április 15-én elhunyt professor emeritus Fekete György belsőépítész, iparművész, a nemzet művésze, az MMA rendes tagja, a Magyar Művészeti Akadémia tiszteletbeli elnöke. Fekete György azok közé tartozott, akik igyekeztek láthatóvá tenni a sokszínű magyar kultúra egyedülálló lelkületét. Több évtizeden átívelő, rendkívül gazdag alkotói életműve mellett aktív kulturális közéleti tevékenységet vállalva dolgozott, valamint a Magyar Művészeti Akadémia elnökeként a hazai kulturális élet gazdagítását szolgálta lelkes elköteleződéssel. Kultúrpolitikusként az Antall-kormány helyettes államtitkáraként létrehozta a Nemzeti Kulturális Alapot, majd 2011-től kiépítette „a magyar kultúra csúcsintézményét", az MMA-t, összhangban azzal, ahogy Makovecz Imre megálmodta. Fekete Györgyöt a Magyar Művészeti Akadémia mély fájdalommal gyászolja és saját halottjának tekinti.