A makoveczi tervek ösztönző ereje megkerülhetetlen

Teljessé vált a Makovecz Imre által megálmodott Hagymatikum Gyógyfürdő

Március 24-én átadták a makói Hagymatikum új épületszárnyát. Az ünnepségen részt vett Orbán Viktor miniszterelnök, Turi Attila, a Magyar Művészeti Akadémia (MMA) elnöke, Farkas Éva Erzsébet Makó város polgármestere, valamint Makovecz Pál, a Makovecz Imre Alapítvány kuratóriumi elnöke. Az épületet dr. Kiss-Rigó László szeged-csanádi megyéspüspök áldotta meg és szentelte fel.
24 March 2024


 

  Közérdekű adatok



Április 2-ig lehet pályázni
az MMA hároméves ösztöndíj­programjára!

  Pályázatok


Közlemény AZ MMA

MŰVÉSZETI PROGRAM
PÁLYÁZATI KIÍRÁSÁNAK
MÓDOSÍTÁSÁRÓL
---> Itt érhető el!


MŰVÉSZETI PROGRAM PÁLYÁZATI KIÍRÁSA (MMA-24-P)

Beadási határidő: 2024. február 7.

 

A linkre kattintva elérhető a pályázati rendszer: tamogatas.mma.hu

 



„A nagyharsányi csata emlékhelye 2023"

Pályázati kiírás
 

„A nagyharsányi csata emlékhelye 2023"
építészeti pályázat zárójelentése

Magyar Művészet folyóirat

 

A Pesti Vigadó kiállításai
minden nap 10:00 és 19:00 között
tekinthetőek meg.
Információk, időpontok és jegyárak ––> Pesti Vigadó

Hírlevél

Átadták a Magyar Művészeti Akadémia Elismerő Okleveleit

Vashegyi György, a Magyar Művészeti Akadémia elnöke, és Farkas Ádám elnökségi tag, az MMA Oktatási, Képzési és Tudományos Bizottságának elnöke december 5-én az MMA irodaházában elismerő okleveleket adott át a művészetoktatásban kimagasló teljesítményt elért pedagógusok, közösségek, intézmények részére. A művészetoktatás területén nyújtott kimagasló teljesítményéért összesen három pedagógus, valamint két alkotóműhely kapott oktatási elismerést.
Pedagógus kategóriában dr. Acél Zsolt piarista szerzetes, gimnáziumi tanár; művésztanár kategóriában Péterffy András, Balázs Béla-díjas filmrendező, operatőr, producer, egyetemi tanár; művészetpedagógiai kutató kategóriában dr. Széll Rita kutatótanár, egyetemi oktató; közösség díjkategóriában a Psalmus Humanus Művészetpedagógai Egyesület; és szintén közösség kategóriában a sepsiszentgyörgyi Guzsalyas Alapítvány részesült az MMA Elismerő Oklevelében.

05 December 2022

Hager Ritta és Dobai Péter is Prima Primissima lett

Tíz kategóriában adták át a Prima Primissima Díjakat és a Közönségdíjat a magyar szellemi élet, a művészet, a tudomány és a sport jeles képviselőinek december 2-án este a Müpában. Ebben az évben a korábbinál is szélesebb körből kerülhettek ki az egyik legelismertebb nem állami díj, a Prima Primissima jelöltjei, mert az elismerés több kategóriáját is kibővítették. A színház- és filmművészet kategóriája kiegészült a táncművészettel, a képzőművészet kategóriája az iparművészettel, a sajtó kategóriája pedig az ismeretterjesztéssel. Az MMA tagjai közül magyar képző- és iparművészet kategóriában Hager Ritta textilművész; magyar irodalom kategóriában Dobai Péter költő, író, dramaturg is a legjobb lett a legjobbak között.

03 December 2022

„Egy életszemléletet szeretnék képviselni az építészetemmel"

1986-ben fejezte be tanulmányait a Budapesti Műszaki Egyetemen Makovecz Imre tanítványaként, mesterével folyamatos szakmai kapcsolatban maradt haláláig. Épületeit az organikus építészet jegyében fogant összetéveszthetetlen, egyedi stílus, látásmód jellemzi. A tavalyi évben megrendezett 2020-as dubaji világkiállításra tervezett pavilonja az egyik legkedveltebb volt mind a látogatók, mind a szakma körében, az újságírók az expó 15 legizgalmasabb látnivalói közé sorolták. Családi házakat is tervez, több városban és településen főépítészként tevékenykedik. Idén október 12-én a Magyar Művészeti Akadémia Nagydíját vehette át. A Makovecz Imre Alapítvány kuratóriumi tagjaként is ismert Csernyus Lőrinc Ybl-díjas építészt, művészeti szakírót, az MMA rendes tagját fenntarthatóságról, az építészet átalakulásáról és jövőbeli terveiről kérdeztük.

01 December 2022

Forrásvidékeken

Konferencia Csete György építész és Csete Ildikó textilművész munkásságáról

Tavaly Beremenden konferencia tisztelgett a néhány éve elhunyt Csete művészházaspár előtt. Azt most egy újabb követte. A „Tulipánfák tornyán" címmel megrendezett emlékkonferencia Csete Ildikó textilművész (1940–2018) és Csete György építőművész (1937–2016) életművét idézte meg, azok jellegzetes vonásait, szemléleti alapjait járta körül. A két konferencianap létrejöttét most a Magyar Művészeti Akadémia Művészetelméleti és Építőművészeti Tagozata, valamint a Csete Alapítvány együttesen támogatta – újabb hajlékot keresve és találva.

01 December 2022
First Last
// ]]>