Mészöly Miklósra emlékezik az MMA
Felhívjuk szíves figyelmüket, hogy a Műcsarnok és a Pesti Vigadó 2021. február 1-jéig bezárt!

Pályázatok
MMA-20-MHM és MMA-20-OMM döntési listája„KESZTHELY BALATONI KÖZPONTJÁNAK FEJLESZTÉSE 2020"




Elhunyt Konok Tamás festőművész, a nemzet művésze
Életének 91. évében elhunyt Konok Tamás Kossuth-díjas festő- és szobrászművész, a lírai nonfiguratív alkotások mestere, a nemzet művésze. Festészetét a geometrikus absztrakció markáns képviselőjeként a látható és a láthatatlan jelenségek közötti összefüggések megértésének szentelte. Mint vallotta: „a művészet nem divat vagy stílus kérdése. Egyedüli kritérium a művészi kvalitás minősége, és az egyén egyedi ideáinak végsőkig kiművelt következetes útja". Hét évtizedes pályája egy ikonikus festőművésszé emelte. Alkotásai a magyar kortárs művészeké közül külföldön is a legkeresettebbek közé tartoznak.

A képzelet művészete…
„Vannak dolgok, amiket el tudok képzelni és le tudok rajzolni. Vannak, amiket el tudok képzelni, de nem tudok lerajzolni. Vajon le tudok-e rajzolni valami olyat, amit nem tudok elképzelni? Ez az, ami igazán érdekel." – Orosz István immár nemcsak képekkel, hanem szavakkal is értelmezi a körülötte lévő világot. De vajon hogyan készült a Pótszarv? És milyen új animáción dolgozik? A Kossuth-díjas grafikusművészt, a nemzet művészét kérdeztük. (Az interjút Kurucz Éva készítette.)

Klebelsberg Társaság alakult Szegeden
A magyar kultúrpolitika egyik legnagyobb alakja, Klebelsberg Kuno tiszteletére november 13-án társaságot alapítottak Szegeden. A civil kezdeményezés célja az egykori kultuszminiszter emlékének ápolása a tudomány, a művészet, valamint az oktatás területén. Az alapítók a Klebelsberg által egységben kezelt területek, a tudomány, az oktatás, a művészet és a vallási élet elismert képviselői. A társaság alapítói között van dr. Kucsera Tamás Gergely, a Magyar Művészeti Akadémia főtitkára, valamint Tóth Péter zeneszerző, az MMA Zeneművészeti Tagozatának vezetője is.
Harag György életmű-kiállítás nyílt a Pesti Vigadóban
Születésének kilencvenötödik, halálának harmincötödik évfordulója alkalmából a Magyar Művészeti Akadémia Harag György-emlékévet hirdetett. November 9-én, a könyvbemutatóval egybekötött tablókiállítást Nagy Viktor színházi rendező, az MMA Színházművészeti Tagozatának vezetője, az MMA rendes tagja nyitotta meg a Pesti Vigadóban. A program következő részében Kovács Örs Levente, az MMA Művészetelméleti és Módszertani Kutatóintézetének munkatársa méltatta a bemutató napján megjelent „Át akarta ölelni az egész világot – Harag György színháza" című, fényképeket és visszaemlékezéseket tartalmazó albumot.