IPARMŰVÉSZET ÉS TERVEZŐMŰVÉSZET
Konferencia és kiállítás Kozma Lajosról
November 22-én a Pesti Vigadóban még többet tudhattunk meg a művészről, akinek pályája szorosan kapcsolódott Kós Károly és Györgyi Dénes munkásságához. Kozma Lajos célja Lechner Ödön nyomán a magyar népművészet hagyományaira alapozott, új, korszerű építészet és iparművészet létrehozása volt.

Ne féljetek! – Az MMA kiállítása a Római Magyar Akadémián
„Semmit sem lehet hit nélkül csinálni" – Hauser Beáta Ne féljetek! címmel kortárs művészeti kiállítást rendez Rómában
Ne féljetek! címmel nyílik kiállítás a Magyar Művészeti Akadémia szervezésében május 27-én a Római Magyar Akadémián a közelgő 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus (NEK) alkalmából, amely egészen a budapesti világtalálkozóig, szeptemberig 10-ig lesz látogatható Rómában. Szeptember 1-jén pedig itthon nyílik párhuzamos tárlat a Pesti Vigadóban. A hazai alkotók műveit felsorakoztató tematikus tárlat kurátora Hauser Beáta, Ferenczy Noémi-, és Rózsa Anna-díjas textilművész, érdemes és kiváló művész, az MMA rendes tagja. Az ötletről, a római és a budapesti kiállítás koncepciójáról beszél.

A+B | Árendás és Bakos
A Magyar Művészeti Akadémia két tagjának, Árendás József Munkácsy Mihály-díjas, érdemes művész, grafikusművész 75. és Bakos István Ferenczy Noémi-díjas tervezőgrafikus 80. születésnapja alkalmából közös jubileumi kiállításuk nyílt a Vigadó Galéria VI. emeleti kiállítótermében. A két művész gazdag életművéből válogat, a tárlat egyik felében Bakos István meghatározó divatfotóival, valamint filmplakátjaival találkozhatunk, a másik felében pedig Árendás József az utóbbi tíz év politikai, kulturális plakátjaiból közzétett munkákat tekinthet meg a látogató különleges installáció segítségével.

Képrelációk – plakátok és térgrafikák
Baráth Ferenc tervezőgrafikus kiállítása
Baráth Ferenc Munkácsy-díjas grafikusművész, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja életmű-kiállítással összegzi 75, művészetben eltöltött évét. A Pesti Vigadóban megrendezett tárlata legfontosabb munkáit mutatja be a hetvenes évektől napjainkig, pályakezdésétől a legérettebb munkákig. Az összegzés azonban további inspiráció az elkövetkező évek elmélyült munkáihoz.

Belső csend – Hager Ritta 90
Hager Ritta életműve, ez az immár hét évtizedes textilművészeti munkásság a kezdetektől a szakralitás, a keresztény szellemiség jegyében épül. A Magyar Művészeti Akadémia a Vigadó Galériában felállított retrospektív kiállítással is köszönti jeles tagját, a nemzet művészét 90. születésnapja alkalmából. A kiállítás a járványügyi intézkedések függvényében június 20-ig lesz látogatható.

Az Elfolyó idő a Pesti Vigadóban
A Magyar Művészeti Akadémia Elfolyó idő című képzőművészeti tárlata 2019. július 5-én indult európai körútjára. A 30 éve szabadon emlékévhez kapcsolódó, az 1989-es nyugati határnyitás történelmi eseményét megidéző kiállítás az MMA tagjainak alkotásaiból válogat. Az utazó kiállítássá avanzsált összeállítás, melynek címe az „idők folyamán" már szerepelt Elfolyó idő, Verstrichene Zeit, Tempo che scorre, Le temps qui coule és Flowing Time címen is, 2021-ben, bár csak ideiglenesen, hazatért az Akadémia kiállítótermébe, a Pesti Vigadóba.