Művészetelmélet
Filmes anyaggal bővült az MMA-lexikon
Másodszor rendezett konferenciát az MMA MMKI a Kodály-módszerről
Az MMA Művészetelmélet és Módszertani Kutatóintézetének tudományos munkatársai Fehér Anikó karnagy és népzenekutató vezetésével második alkalommal szerveztek konferenciát Kodály Zoltán nevelési elveiről és ezek gyakorlati alkalmazásáról „Mozgó dó..." II. − „A zene lelki táplálék" címmel a Pesti Vigadóban, az MMA székházában szeptember 24-én. Mint a kutatóintézet igazgatója, Kocsis Miklós a köszöntőjében elmondta, ez a második rendezvény korántsem az utolsó, mivel a tervek szerint a téma tudományos tárgyalására újból sor fog kerülni.

Kutatók Éjszakája a Műcsarnokban és a Hild-villában
A Kutatók Éjszakája egy Európa-szerte megrendezett ingyenes eseménysorozat a tudomány és a kutatói életpálya népszerűsítésére. Idén először két napon át, szeptember 28-án és 29-én lehet bepillantani a különböző tudományterületek titkaiba. A programsorozatba bekapcsolódik a Magyar Művészeti Akadémia intézménye, a Műcsarnok, az MMA Művészetelméleti és Módszertani Kutatóintézet, illetve a Makovecz Központ és Archívum is.
Esték a Hild-villában – 140 éves a fonográf
Szeptember 6-án folytatódik az Esték a Hild-villában művészetelméleti előadás-sorozat. Az előadások középpontjában ezúttal a 140 éves fonográf áll. Thomas Alva Edison rendkívüli jelentőségű, a kultúra történetét nagyban befolyásoló műszaki találmánya, a fonográf 1878. február 19-én kapta meg a szabadalmat. Edison a készülékek gyártására megalapította az Edison Speaking Phonograph Company céget. Ezen események évfordulója előtt tiszteleg a Magyar Művészeti Akadémia Művészetelméleti és Módszertani Kutatóintézet őszi sorozata. A sorozat előadásai nemcsak a fonográf történetét, de használatának múltját is bemutatják.
Két kötetben mutatja be Cs. Szabó László író munkásságát az MMA

Eszmetörténeti lehetőségek
Műhelykonferencia a Hild-villában
Az MMA Művészetelméleti és Módszertani Kutatóintézetének célkitűzése, hogy az egyes művészeti ágakhoz kapcsolódó kutatások mellett a művészet társadalmi viszonyrendszereit tárgyaló vizsgálatok is szerves részét képezzék tevékenységének, ezzel együtt az Intézet a módszertani kutatásokat is feladatai között tartja számon. Az eddigi eredmények azt mutatják, hogy a különböző tematikájú kutatások között az eszmetörténet lehet az egyik módszertani kapcsoló elem, sőt integráló és strukturáló elv is. A Hild-villában 2018. május 15-én Eszmetörténeti lehetőségek címmel megrendezett műhelykonferencia az eszmetörténet és három diszciplína (zenetörténet, történettudomány, irodalomtörténet) viszonyát vizsgálta.