Állami kitüntetések a nemzeti ünnepen

Az 1848–49-es forradalom és szabadságharc évfordulója – március 15-e – alkalmából az Országházban, illetve a Pesti Vigadóban átadták a Kossuth- és Széchenyi-díjakat, valamint a Magyar Érdemrend kitüntetéseit, továbbá a Magyar Arany Érdemkereszt, érdemes művész, kiváló művész, valamint Babérkoszorú kitüntetéseket. Akadémikusaink közül is többen részesültek valamelyik elismerésben.
2024. március 14.


 

  Közérdekű adatok



Április 2-ig lehet pályázni
az MMA hároméves ösztöndíj­programjára!

  Pályázatok


Közlemény AZ MMA

MŰVÉSZETI PROGRAM
PÁLYÁZATI KIÍRÁSÁNAK
MÓDOSÍTÁSÁRÓL
---> Itt érhető el!


MŰVÉSZETI PROGRAM PÁLYÁZATI KIÍRÁSA (MMA-24-P)

Beadási határidő: 2024. február 7.

 

A linkre kattintva elérhető a pályázati rendszer: tamogatas.mma.hu

 



„A nagyharsányi csata emlékhelye 2023"

Pályázati kiírás
 

„A nagyharsányi csata emlékhelye 2023"
építészeti pályázat zárójelentése

Magyar Művészet folyóirat

 

A Pesti Vigadó kiállításai
minden nap 10:00 és 19:00 között
tekinthetőek meg.
Információk, időpontok és jegyárak ––> Pesti Vigadó

Hírlevél

Elhunyt Marosi Miklós, a Magyar Művészeti Akadémia alelnöke

Életének 79. évében elhunyt Marosi Miklós Széchenyi-díjas építész, a hazai középület-tervezés kiemelkedő alkotója, a magyarországi építész-közélet meghatározó személyisége, a Magyar Művészeti Akadémia alelnöke. A kortárs kórházépítészetben és a szállodatervezésben egyedi hangvételű munkái, az adott helyhez és igényekhez példamutató rugalmassággal, ugyanakkor szellemes megoldásokkal viszonyuló tervezői magatartása a hazai építészeti paletta egyik legegyénibb alkotójává emeli. Az MMA Marosi Miklóst mély fájdalommal gyászolja és saját halottjának tekinti.

2021. október 8.

Érintők és érintkezések

FEKETE GYÖRGY-EMLÉKKONFERENCIA

Konferenciát szervezett Fekete György, a Magyar Művészeti Akadémia néhai elnöke emlékezetére az MMA Művészetelméleti és Módszertani Kutatóintézet a Széchenyi István Egyetemmel közösen, október 1-én a Győri Zsinagógában. A konferencia névadója, Fekete György, a nemzet művészeként is elismert belsőépítész, iparművész, szakíró és kultúrpolitikus gazdag alkotói életműve mellett több évtizeden át szolgálta a hazai kulturális közélet megújulását, a művészetek és művészek szellemi és társadalmi elismerését. Az eseményen felszólalt többek között dr. Kucsera Tamás Gergely, az MMA főtitkára, Schrammel Imre, Szenes István és Dvorszky Hedvig akadémikusok, valamint Juhász Judit, az MMA szóvivője.

2021. október 7.

Bethlen életműve a nemzeti újrakezdés mércéje

Az október 5-én 75 éve elhunyt gróf Bethlen Istvánra emlékezett a Nemzeti Örökség Intézete és a Magyar Polgári Együttműködés Egyesület az egykori miniszterelnök Fiumei úti sírkertben található jelképes sírjánál. Az eseményen részt vett dr. Kucsera Tamás Gergely, a Magyar Művészeti Akadémia főtitkára is. Bethlen István az első világháború és trianon utáni keresztény-konzervatív rendszer legjelentősebb államférfija, aki egy évtizedes kormányzása alatt konszolidálta a politikai életet, növekvő pályára állította a megcsonkított ország gazdaságát, ezzel együtt pedig a korszak kulturális és szociális reformjait is megalapozta.

2021. október 5.

Már tíz éve nincs közöttünk Kováts Flórián

Az MMA alapító főtitkára, néhai dr. Kováts Flórián tíz évvel ezelőtt, 2011. október 2-án hunyt el, nem sokkal az akadémia köztestületté válását megelőzően. Az MMA örökös tiszteleti főtitkára úgy él sokak emlékezetében, mint a nyolcvanas évek zalaegerszegi kulturális életének meghatározó egyénisége, a Magyar Millenniumi Kormánybiztos Hivatalának vezetője és a Magyar Művészeti Akadémia fáradhatatlanul dolgozó egyesületi főtitkára, aki az akadémia létrehozásáról azt vallotta: „ahogyan a tudományos életben a Magyar Tudományos Akadémia őrzője, fejlesztője a magyar tudományos életnek, úgy a művészeti életben is lehet egy ilyen grémium, amelyik tudatosan, kötelezően, közfeladatként vállalja ennek a hagyománytiszteletnek, értékőrzésnek és megújításnak a felelősségét."

2021. október 2.
Első Utolsó
// ]]>