Aki nem múlt századi sémák szerint dönt a korszerűségről

Mágikus utazás Csáji Attila életmű-tárlatán
 
Villanások a múltból és jelenből címmel megnyílt Csáji Attila Munkácsy Mihály-díjas festőművész, érdemes és kiváló művész, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagjának több alkotói korszakát felölelő, rendhagyó tárlata a köztestület székházában, a Pesti Vigadóban. A folyamatosan kísérletező, a „képzőművészet forradalmára" -ként is emlegetett, hamarosan 85. életévébe lépő akadémikus kiállítása a számos nemzetközileg is (el)ismert ikonikus lézer- és neon fénymű mellett bemutatja a művész korai Jelrácsok sorozatát is.
14 مارس, 2024

Keletről – az MMA meghívására érkezett Budapestre a Kínai Nemzeti Művészeti Akadémia festmény- és kalligráfiakiállítása

Együttműködési megállapodást kötött a két szervezet
 
A hagyományos művészeti ágakat a modern művészettel ötvöző kortárs kínai alkotók festményeit, kalligráfiáit és pecsétvéséseit mutatja be a Kínai Nemzeti Művészeti Akadémia Keletről... című április 10-én nyílt kiállítása a Pesti Vigadóban. A tárlat egyedülálló esztétikai értékeit és gondolatvilágát bemutató, a megértést rövid magyarázatokkal és katalógussal segítő kiállításhoz kapcsolódva a két akadémia április 11-én közös konferenciát rendezett Érintkezések... címmel az MMA székházában.

11 أبريل, 2017

Keletről… – Bemutatkozik a Kínai Nemzeti Művészeti Akadémia

A Magyar Művészeti Akadémia kiemelt hangsúlyt fektet arra, hogy a magyar közönséggel megismertesse a távol-keleti hagyományos művészeti elemekre épülő kortárs kínai művészetet, kultúrát is. Ezért a köztestület meghívására érkezik Budapestre kínai testvérintézményének, a Kínai Nemzeti Művészeti Akadémia Keletről… című festmény- és kalligráfiakiállítása, melyet a közönség 2017. április 12. és május 31. között láthat az MMA székházában, a Pesti Vigadóban. A kiállításhoz kötődően a Magyar Művészeti Akadémia és a Kínai Nemzeti Művészeti Akadémia 2017. április 11-én 10 órától konferenciát is rendez Érintkezések… címmel a Pesti Vigadó könyvtár előtti fogadóterében.

03 أبريل, 2017

120 éve született Hamvas Béla

„Nem a világot kell gyűlölni, hanem Istent szeretni"
Inota szimpózium – In memoriam Hamvas Béla '120


A Magyar Művészeti Akadémia 2017. március 23-án szimpóziummal emlékezett meg a százhúsz éve született Hamvas Béla író, filozófus, esztétáról. A jelképes helyszínen, Várpalotán az Inotai hőerőműnél lévő – művészettörténeti értékei miatt védetté nyilvánított – Béke Művelődési Házban 56-ról szóló színpadi kollázst és Hamvas-összeállítást láthatott a közönség. Hamvas Béla 1951-től három éven át dolgozott a hőerőmű felépítésénél. A Thury-vár udvarán tizenkét napig az MMA tablókiállítása emlékeztet az 50-es évekre és Várpalota 1956-os eseményeire.

23 مارس, 2017

Átadták a Kossuth-díjakat

Művészeti és állami elismerések akadémikusainknak és köztestületi tagjainknak

Kallós Zoltán néprajztudós, népzenegyűjtő, a nemzet művésze, a Magyar Corvin-lánc kitüntetettje, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja, a Magyar Néprajzi Társaság tiszteletbeli tagja, a Kallós Zoltán Alapítvány alapítója vehette át a Kossuth-nagydíjat Áder János köztársasági elnöktől a Kossuth- és Széchenyi-díjak, valamint a Magyar Érdemrend kitüntetéseinek ünnepélyes átadásán az 184849-es forradalom és szabadságharc évfordulóján az Országház kupolacsarnokában 2017. március 15-én. Az MMA tagjai közül négyen kaptak Kossuth-díjat: Bertalan Tivadar, Galánfi András, Péterfy László, valamint Sass Sylvia, továbbá cirkuszművész, Richter József is átvette
ezt az állami elismerést.

15 مارس, 2017

Alkotótáborok, művésztelepek

SZINKRONBAN MARADNI A VILÁGGAL

A Műcsarnokban, az MMA intézményében a hazai alkotótáborokat, képzőművészeti szimpozionokat bemutató kiállításon ismerkedhettek meg az érdeklődők 2017. január–februárban a magyar művésztelep mozgalommal. A tárlatot a témáról tartott szakmai konferencia zárta, ahol az előadók áttekintették az alkotótelepek helyzetét, támogatásuk lehetőségeit.

17 فبراير, 2017
الأول آخر